W dobie ciągłego udoskonalania procesów produkcyjnych, a co za tym idzie- rozwoju technologii oraz tworzenia miejsc pracy niezbędne jest wdrażanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych, które będą charakteryzować się przede wszystkim solidnym wykonaniem oraz wytrzymałością, a za razem krótkim czasem realizacji, by móc jak najszybciej zacząć wdrażać rozwiązania dla linii produkcyjnych.
Gwarancja niezawodnego projektu dzięki halom stalowym
Celem generowania oszczędności w budżecie niezbędnym na pokrycie kosztów realizacji budowy hal przemysłowych tradycyjne rozwiązania z betonowymi ścianami nośnymi oraz drewnianą więźbą dachową zastąpiły projekty hal opartych na funkcjonalnej strukturze stalowej. Specjalna technologia łączenia ze sobą poszczególnych elementów za pomocą spawów bezszwowych oraz profilowanie poprzez wdrożenie technologii falcowania zapewnia najwyższą jakość oraz szczelność konstrukcji, dzięki temu fachowy montaż hal stalowych jest dla nas gwarancją budowy najwyższej jakości. Poprzez zastosowanie karbowanych blach na zadaszeniach spadzistych lub samonośnych dachach łukowych niwelowana jest możliwość wystąpienia potencjalnych przeciążeń, takich jak np. śnieg, który w okresie zimowym w przypadku projektów o tradycyjnej formie płaskiego dachu wzmaga regularnych prac na wysokości związanych z odśnieżaniem. Celem ograniczenia wpływu czynników atmosferycznych mających wpływ na działanie procesu korozji całość pokrywa się dodatkową warstwą ocynku, której zadaniem jest zabezpieczenie elementów hali przed rdzewieniem. Dzięki temu trwałość konstrukcji to nawet do 25 lat bez konieczności wykonywania dodatkowych prac konserwacyjnych. Ponadto wiaty przemysłowe oparte na stalowych podporach to rozwiązanie ekonomiczne pod względem nakładów finansowych. Decydując się na budowę hali stalowej mamy szansę, że możliwość zaaranżowania przestrzeni roboczej będzie mogła nastąpić już po około 3- 6 dniach jeżeli np. zdecydujemy się na zastosowanie łukowej konstrukcji samonośnej. Hale stalowe znakomicie sprawdzają się jako alternatywa dla tradycyjnych budynków w gospodarstwach rolnych lub jako konstrukcje stosowane na potrzeby realizacji procesów produkcyjnych bądź magazynowania.
W przypadku budowy ze spadzistą więźbą dachową czas nieznacznie się wydłuży, a koszty budowy preferencyjnego projektu budowlanego o orientacyjnej powierzchni użytkowej ok. 450m² nie przekroczą łącznej sumy 200 000zł. Konwencjonalne metody z zastosowaniem konstrukcji betonowych bądź zbrojeniowych żelbetowych w przypadku realizacji prac budowlanych hali o identycznej kubaturze mogą często stanowić co najmniej dwukrotność tej sumy.