Zastosowanie przegród paskowych

Przestrzenie hal produkcyjnych i magazynowych z reguły są duże i narażone na przepływ mas powietrza o zróżnicowanej temperaturze. Aby zapobiec temu zjawisku dokonuje się separacji powierzchni hal. Podział na mniejsze sekcje ma też inne znaczenie gdyż pozwala na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem. Najlepszym i ekonomicznym rozwiązaniem na dokonanie separacji jest użycie kurtyn foliowych lub w niektórych wypadkach przegród plandekowych.

Przydatne i tanie kurtyny paskowe PCV

parawany spawalniczePodział przestrzeni hal różnorodnego przeznaczenia przynosi szereg korzyści przekładających się na wymierne oszczędności finansowe, wzrost wydajności i jakości pracy oraz na bezpieczeństwo pracy personelu. Instalacja kurtyny paskowych PCV zapobiega ruchom zimnego powietrza co pozwala zmniejszyć koszty wydatkowane na ogrzewanie dużych przestrzeni. Kurtyny PCV posiadają bowiem znaczne parametry izolacji termicznej. Przegrody z PCV spełniają również funkcje barier akustycznych zatrzymujących hałas z innych sektorów produkcyjnych. Montaż kurtyny to także skuteczna ochrona przed przemieszczającymi się w powietrzu zanieczyszczeniami stałymi w postaci kurzu i pyłów. Chronią one również przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych oparów olejowych i chemicznych. Używając kurtyn foliowych dokonuje się podziału na sekcje produkcyjne, oddziela się linie produkcyjne, pojedyncze maszyny i stanowiska pracy. Szczególnym rodzajem kurtyn są wykonane ze specjalistycznych folii parawany spawalnicze, przegrody do mroźni i chłodni ze zwiększoną dawką plastyfikatorów oraz inne odporne na bakterie, promieniowanie UV i iR. Kurtyny spawalnicze są wysoce niepalne i zabezpieczają przed iskrzeniem oraz rażącym światłem. Wszystkie kurtyny paskowe PCV wykonywane są na konkretne zamówienie dla określonych miejsc. W ten sposób uzyskuje się pożądane przez inwestora parametry barierowości przed różnymi czynnikami. Do produkcji przegród używa się pasów folii o różnej grubości i szerokości. Aby zapewnić odpowiednią szczelność pasy folii zachodzą na siebie zakładkami. Dla podniesienia bezpieczeństwa personelu krawędzie pasów są zaokrąglone. Pasy umieszcza się w metalowych, nierdzewnych zawiesiach. Pewną odmianą kurtyn paskowych są przegrody przesuwne montowane najczęściej w miejscach ograniczonego ruchu.

Kurtyny paskowe noszą również miano przemysłowych i są wykorzystywane w różnych jego branżach. Są najtańszym i bardzo skutecznym sposobem podziału hal. Wracając do odporności pasów folii PCV należy dodać iż są one bardzo trwałe i dobrze znoszą urazy mechaniczne. Nie wykazują również oznak zniszczenia pod wpływem wielu substancji chemicznych i olejowych.