Zastosowanie legalnego suszu konopnego

 

Susz konopny pozyskiwany jest z upraw roślin znajdujących się na terenie Polski południowej oraz Europy. Plantacje gwarantują ekologiczne i wolne od zanieczyszczeń uprawy przeznaczone do produkcji wyrobów konopnych w postaci olejków i past. Z kwiatostanów wyselekcjonowanych upraw produkowany jest susz konopny. Przygotowywany w specjalnych suszarniach przechodzi proces suszenia bez żadnych dodatkowych kąpieli i środków chemicznych.

Produkty konopne z legalnego źródła

legalny suszWalory smakowe i zapachowe uzależnione są od odmiany i gatunku rośliny. Zawartość steroli gwarantuje aromatyczny i niepowtarzalny smak i zapach. Ekologiczny i legalny susz wykorzystywany jest w celach profilaktycznych, a także terapeutycznych. Stosowany jest najczęściej w celach relaksujących i uspokajających. Wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i pracę mózgu. Pomaga w uzyskaniu równowagi psychicznej likwiduje lęki i stany depresyjne, a także wpływa na jakość snu.Leczy bezsenność, likwiduje bóle migrenowe i zmniejsza ilość ataków epileptycznych, zwłaszcza w padaczce lekoopornej. Susz stosowany jest w aromaterapii i w postaci inhalacji. Najczęściej używa się go w waporyzacji leczniczej. Dzięki waporyzatorom aktywne substancje znajdujące się w suszu trafiają do organizmu drogami oddechowymi. Produkty konopne, a przede wszystkim suszone wersje konopi bogate są w liczne składniki aktywne oddziałujące na procesy regeneracyjne i odnowsze w ludzkim organizmie. Dzięki flawonoidom, nienasyconym kwasom tłuszczowym, a także związkom kannabidoinowym pomagają na szereg dolegliwości związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Najbardziej czułe na działanie kannabidiolu są komórki nerwowe. Dzięki właściwościom neuroprotekcyjnym i neuroaktywnym wspomaga procesy w obrębie układu nerwowego i likwiduje zmiany chorobotwórcze. Obniża spastyczność, harmonizuje procesy zachodzące w mózgu, likwiduje szereg zmian wywołanych działaniem czynników neurodegeneracyjnych. Polecany jest osobom chorującym na stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, epilepsję, a także choroby reumatoidalne i autoimmunologiczne.

Kannabidiol wpływa na odporność organizmu i zwiększa ochronę poszczególnych tkanek i komórek. Palenie suszu konopnego polecane jest również pacjentom onkologicznym. Działanie przeciwnowotworowe oraz likwidujące skutki uboczne chemioterapii pomaga w zwalczaniu raka, zapobiega migracji oraz namnażaniu komórek nowotworowych. Szerokie spektrum działania bioaktywnych składników zawartych w suszu wykorzystywane jest w medycynie naturalnej i coraz częściej doceniane przez środowisko medyczne.