Zastosowanie analizatorów parametrów sieci

Niewielu z nas zastanawia się na co dzień, jakiej jakości jest prąd, z którego korzystamy. Każdego dnia tysiące, a niekiedy nawet dziesiątki tysięcy lub milionów watów przepływają przez nasze gniazdka sieciowe. My natomiast nie przejmujemy się tym, czy są one dobrej jakości i po prostu używamy różnych sprzętów. Tymczasem to, z jakiego gatunku prądu korzystamy, ma realny wpływ nie tylko na stan naszych liczników, ale także na wszystkie urządzenia elektryczne, z których każdego dnia korzystamy w naszych domach.

Rutynowe kontrole z analizatorami parametrów sieci

sprawdzony analizator parametrów sieciOd jakości prądu zależeć może zarówno wysokość rachunków, jakie przychodzą do nas co drugi miesiąc, jak i kondycja wszystkich sprzętów elektronicznych w naszych domach. Dlatego właśnie warto regularnie kontrolować jakość prądu płynącego w naszych gniazdkach. Szczegółowy audyt możemy zlecić profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim sprzętem. Po umówieniu spotkania odwiedzi nas fachowiec wyposażony w sprawdzony analizator parametrów sieci, czyli urządzenie, z pomocą którego dokona pomiarów. Cała wizyta nie powinna trwać dłużej niż kilkadziesiąt minut. Wszystko zależy od wielkości mieszkaniu lub domu, w jakim mieszkamy – dla lepszego rezultatu oraz uzyskania precyzyjnych wyników fachowiec powinien podłączyć analizator do każdego z gniazdek sieciowych znajdujących się w danym lokum. Dzięki temu zyskuje się szczegółowy pomiar, na podstawie którego oblicza się jakość prądu. Dokonuje tego zazwyczaj fachowiec jeszcze na miejscu, a jeśli dysponuje on sprzętem z górnej półki, analizator dokona obliczeń samodzielnie. Po przeprowadzeniu krótkiej analizy pomiarów sieci wszystko staje się jasne. Jeśli okaże się, że jakość prądu jest słaba, powinniśmy zgłosić to naszemu dostawcy. Jeśli natomiast jest ona zadowalająca, możemy korzystać z usług na tych samych warunkach, jednak dla pewności warto umówić kolejną wizytę – rutynowe kontrole, przeprowadzane raz do roku, powinny dać nam pewność, że korzystamy z usług właściwej elektrowni.

Dzięki korzystaniu z usług profesjonalnej firmy audytowej możemy regularnie sprawdzać jakość dostarczanego nam przez elektrownię prądu. To bardzo ważne tym bardziej dlatego, że coraz więcej sprzętów w naszych domach zasilanych jest właśnie prądem – od jego jakości zależeć może nawet ich żywotność. Sprawdzone analizatory parametrów sieciowych można także nabyć na własność i dokonywać pomiarów samodzielnie. Doskonale sprawdzą się one w przestrzeni firmowej, gdzie pracuje bardzo dużo urządzeń elektrycznych.