Zalety zastosowania taśmy suwakowej odpowiedniego typu

Zamek błyskawiczny to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych wyrobów pasmanteryjnych, używanych praktycznie w każdym rodzaju odzieży. Dzięki swojej genialnej budowie oraz prostocie funkcjonowania, może być z powodzeniem stosowany zarówno podczas produkcji odzieży wierzchniej, jak również innych wyrobów (pościeli, obuwia itd.). Dzięki różnym rodzajom taśm, zamek błyskawiczny może być dopasowany do obciążenia, na jakie będzie narażony podczas swojej pracy. Jakie inne zalety może posiadać taśma zamka błyskawicznego?

Taśma zamka żyłkowego, kostkowego czy metalowego

taśma suwakowaKażdy z typowych rodzajów zamka błyskawicznego jest wyposażany w taśmę o konkretnej budowie oraz wyglądzie. Modelem, który cieszy się bardzo szerokim uznaniem oraz zastosowaniem jest taśma suwakowa, która jest podstawą do budowy zamka żyłkowego. Jest on stosowany w niezliczonej ilości odzieży, ze względu na lekkość pracy oraz niespotykaną wytrzymałość podczas intensywnego używania. Zamek żyłkowy jest stosowany w odzieży codziennej, a jego różne modele (wodoszczelne, bryzgoszczelne itd.), są stosowane podczas produkcji odzieży sportowej czy kurtek lub spodni przeznaczonych na wyprawy turystyczne. Kolejnym bardzo popularnym modelem taśmy jest wersja, która służy jako podstawowy element zamka kostkowego. Różni się on od wersji żyłkowej dużo większą wytrzymałością na obciążenie oraz innym wyglądem. Wielkość kostek oraz ich estetyka sprawia, z tego typu zamki najlepiej sprawdzają się we wszelkiego rodzaju kurtkach czy bluzach polarowych. Zamek kostkowy może być bardziej wytrzymały na wszelkiego rodzaju siły, które działają na niego podczas codziennego użytkowania. Zamki kostkowe mogą być oferowane w wersjach rozdzielczych lub nierozdzielczych. Bardzo ważnym elementem zamka jest suwadło, które jest odpowiedzialne za pracę zamka błyskawicznego. Odzież, w której zamontowana jest taśma kostkowa, może być wyposażona w jedno lub na przykład dwa suwadła. Mówimy wtedy o typie zamka nierozdzielczego, które jest popularny w namiotach, plecakach czy codziennej odzieży wierzchniej.

Kolejnym rodzajem taśmy niezbędnej do produkcji zamków błyskawicznych jest model metalowy. Jest on przede wszystkim spotykany w odzieży jeansowej, jako trwały i niezbędny element jej designu. Zamki metalowe są używane do produkcji spodni jeansowych czy też kurtek wykonanych z tego materiału. Tego typu zamki również mogą występować w różnych typach (rozdzielczych czy nierozdzielczych), a ich długość i szerokość jest dobierana do rodzaju odzieży, w której mają one zostać umieszczone.