Zalety stosowania diety BARF

Odpowiedni sposób żywienia swojego pupila jest bezwzględnym warunkiem tego, by nasze zwierzę było zdrowe oraz szczęśliwe. Częstym problemem wielu właścicieli jest podjęcie odpowiedniej decyzji dotyczącej sposobu żywienia swojego zwierzaka. Tak naprawdę jednak możliwości jest całkiem sporo, co sprawia, że każdy może dokonać wyboru, który najbardziej mu odpowiada. Reklamy gotowych produktów dla zwierząt kuszą doskonałym składem oraz wysoką jakością pokarmu, a producenci wychwalają ich wspaniałe działanie na samopoczucie zwierzaka.

Pozytywne działanie diety BARF na zdrowie psa

dieta barf dla psówWarto jednak rozsądnie podejść do tematu, wczytać się w etykiety produktów, jakie kupujemy, bowiem często okazuje się, że sklepowe puszki pełne są zbóż oraz innych dodatków, które nie do końca są potrzebne naszemu pupilowi. Właściciele psów często decydują się na inne rozwiązania. Jedni z nich samodzielnie gotują potrawy, starając się dobierać produkty, które trafią w gust ich pupila, a także zaspokoją jego potrzeby żywieniowe. Jednak w ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się dieta BARF dla psów Polega ona na podawaniu zwierzęciu surowego mięsa, kości oraz podrobów. Warto wzbogacić posiłki o warzywa oraz owoce, jednak powinno być ich zdecydowanie mniej. Składniki pochodzenia zwierzęcego powinny stanowić 80% produktu. Możemy samodzielnie zaopatrywać się w mięso oraz kości. Niezwykle istotne jest jednak, by znaleźć sprawdzonego dostawcę, którego produkty są świeże oraz wysokiej jakości. Dużym ułatwieniem jest stosowanie gotowych mieszanek BARF, które zawierają odpowiednie proporcje składników. W diecie BARF należy unikać gotowanych oraz twardych kości, bowiem mogą one stanowić zagrożenie dla zdrowia zwierzaka. W przypadku starszych psów oraz szczeniąt bezpiecznie jest podawać kości, które są zmielone wraz z mięsem. Będą one wówczas łatwiejsze w spożywaniu. W trosce o zdrowie zwierzaka niezwykle istotne jest, by żywić go w sposób odpowiedni, bowiem dzięki temu zapewnimy mu długie życie.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż każdy pies jest inny oraz ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz na ilość pokarmu. W zależności zatem od wieku psa, a także jego wagi oraz aktywności warto dostosować jadłospis do wymagań swojego pupila. Dzięki temu będzie on tryskał energią, a także cieszył się doskonałym zdrowiem oraz samopoczuciem. Warto zawsze zachować przy tym zdrowy rozsądek i odpowiednio dostosować menu w taki sposób, by było jak najbardziej odpowiednie dla naszego zwierzaka.