Zalety hal namiotowych

Powierzchnie magazynowe zajmują niejednokrotnie ogromne powierzchnie terenowe. Według wielu danych statystycznych największe w Polsce tereny magazynowe znajdują się w mieście stołecznym Warszawa. Drugim pod względem wielkości terenem jest województwo Śląskie. Co ciekawe prognozy biznesowe mówią, że im więcej jest ich zajętych tym większa koniunktura w danym państwie. Powierzchnie magazynowe to zarówno gotowe ogromne hale, jak również hale namioty, które stanowią ciekawą alternatywę.

Różnice pomiędzy halą magazynową a halą namiotową

producenci hal namiotowychNiewątpliwie dużą zaletą stawiania hal namiotowych jest ich zdecydowanie mniejszy koszt stawiania niż standardowych hal magazynowych. Oszczędność może mieścić się nawet w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Inną z możliwości jest również najem powierzchni magazynowych, jednak zawsze istnieje ryzyko, że wynajemca zrezygnuje z wynajmu dużej powierzchni. Co więcej w takich wypadkach przedsiębiorca jest uzależniony od miejsca, w którym wynajmuje hale. Zaś w przypadku własnych hal ma możliwość ulokowania jej w okolicy miejsca produkcji. Kolejną dużą zaletą hal namiotowych jest czas ich stawiania. Producenci hal namiotowych gwarantują, że można postawić je w zaledwie parę dni. To oczywiście nie jest możliwe w przypadku standardowych hal magazynowych. Dodatkowo przestrzeń, która powstaje w halach namiotowych jest na ogół większa, ponieważ konstrukcja jej szkieletu na to pozwala. Jest ona lekka i nie wymaga stawiania ogromnych słupów, które podtrzymywałby bardzo ciężki dach. Hale magazynowe to powierzchnie, których nie można w łatwy i tani sposób przenieść. Hale namiotowe są stosunkowo łatwe do przeniesienia w inne miejsce. Podobnie jak ich budowa, czas przeniesienia również jest krótki. Potrzeba na wykonanie tego zadania zaledwie parę dni. Magazyny najczęściej kojarzą się z miejscami zimą bardzo zimnymi, a latem okropnie gorącymi. W rzeczywistości jednak istnieje możliwość zapewnienia bardziej korzystnych warunków panujących we wnętrzu hali poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów do budowy jej ścian.

Hale namiotowe to naprawdę ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje przestrzeni magazynowej. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają na komfortowe miejsce pracy i magazynowanie wielu produktów, dzięki różnorodnym rodzajom budownictwa hal namiotowych. Są one poważnym konkurentem dla standardowych hal magazynowych, ponieważ są w przeciwieństwie do nich mobilne i oczywiście tańsze w budowie. Dodatkowo hale namiotowe mogą również zostać zaprojektowane na specjalne życzenie klienta.