Zabieg usuwania nadmiernego owłosienia

Zabieg, który ma za zadanie usunąć zbędne owłosienie jest jednym z popularniejszych zabiegów na świecie. Modna jest nieskazitelnie gładka skóra. Żadna z kobiet czynnie pracujących, nie może sobie pozwolić na owłosienie pod pachami czy na nogach. Społeczeństwo nie akceptuje owłosionej twarzy u kobiety, u której stwierdzono hirsutyzm. Jak sobie z tym radzić? Na odpowiedź postaram się odpowiedzieć rzeczowo.

Czy depilacją laserową możemy trwale usunąć owłosienie?

laserowa depilacja białystokObecnie, przy ogromnym rozwoju technologicznym, urządzenia epilujące mają tak dużą energię, że w sposób bardzo szybki, możemy pozbyć się niechcianego owłosienia. Laser diodowy powoduje uszkodzenie macierza włosa w sposób trwały. Oznacza to, że raz usunięty włos, już nam nie odrośnie. Nie oznacza to jednak jednego zabiegu. Pełna i rekomendowana kuracja to mniej więcej 5 – 8 zabiegów, wykonywanych średnio co 6 – 8 tygodni, w zależności od obszaru ciała. Zabiegi są szybkie i bezpieczne. Jest niskie ryzyko poparzenia. Jeśli jednak obsługa, pracuje na wyższych parametrach, widoczne są obrzęki, zapalenie mieszka czy ogólne podrażnienie skóry. Przeciwwskazań do laserowej depilacji w Białymstoku jest niestety sporo. Jednakże najważniejsze z nich to m.in. ciąża, epilepsja, zażywanie leków światłouczulających lub mocnych sterydów. W przypadku bielactwa, atopowego zapalenia skóry czy astmy zabieg można wykonać, po konsultacji z lekarzem i na nieco niższych parametrach. Spektakularne efekty osiąga laserowa depilacja Białystok oferuje specjalistyczne kliniki, które w swojej ofercie mają najnowsze modele, certyfikowanych urządzeń. Oznacza to najwyższą jakość zabiegową. Niestety wizyty nie są do końca przyjemne. Pacjenci, często odczuwają lekki dyskomfort, ale na szczęście jest on przemijający. Wykonanie zabiegu na okolicy pach to około 2 minuty pracy. Warto skorzystać z możliwości jakie udostępnia nam technologia, ponieważ efekt “tarki na ciele” może nas już nie dotyczyć. Jeśli klienci, mają problem z wrastającymi włosami, stanami zapalnymi, czy szybkim odrostem włosów – zabieg depilacji laserowej jest dla nich.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Średnio ubytek w owłosieniu jest szacowany na poziomie 30 %. Zabiegi muszą być powtarzane w systematycznych odstępach, tak aby usunąć większość faz wzrostu włosa. Warto zdecydować się przy braku przeciwwskazań na wykupienie karnetu zabiegowego. Będzie on dobrą motywacją do odbywania cyklicznych wizyt. Osoby, które mają jasną karnację, a bardzo ciemny zarost są idealnymi modelami zabiegowymi. Kompleks nadmiernego owłosienia, właśnie odchodzi do lamusa!