Zabieg depilacji laserowej – cennik

Istnieje wiele sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. Na depilację decyduje się zdecydowana większość kobiet, choć coraz częściej zabiegi tego typu wykonują również mężczyźni. Najpopularniejszymi obszarami depilacji są przede wszystkim nogi (łydki lub całe nogi), okolice bikini, twarz, ręce oraz plecy. Wśród metod, które pozwalają na względnie długotrwałe usunięcie owłosienia prawdziwym liderem jest depilacja laserowa – bezpieczna i powszechnie stosowana metoda.

Ile należy zapłacić za depilację laserową – cennik

depilacja laserowa - cennik łódźDepilacja laserowa cieszy się coraz to większą popularnością. Cena takiego zabiegu jest uzależniona od wielu czynników, jak na przykład lokalizacji gabinetu kosmetycznego oraz jego renomy. Po wpisaniu chociażby w wyszukiwarkę internetową frazy depilacja laserowa – cennik Łódź, pokazuje się szereg wyników oraz ofert. Warto się z nimi dokładnie zapoznać oraz wybrać najbardziej optymalny i dopasowany do naszych potrzeb salon. Wiele osób zastanawia się nad mechanizmem działania depilacji laserowej. W głównej mierze i w prostym wyjaśnieniu, które z pewnością zrozumie nawet największy laik, działanie lasera używanego w trakcie depilacji laserowej opiera się na zjawisku fototermolizy (choć ta nazwa z pewnością niewielu osobom cokolwiek mówi). Reasumując, laser w trakcie depilacji wytwarza wiązkę światła, która przenika do skóry na wybranym obszarze ciała (tam gdzie jest aktualnie przykładany przez osobę przeprowadzającą zabieg). Tam wiązka światła laserowego jest pochłaniana przez barwik jakim jest melaniny, który docelowo znajduje się w komórkach skóry. To właśnie tam na wskutek wytwarzania przez laser dużej ilości ciepła dochodzi do zniszczenia cebulki włosa i tym samym usunięcia zbędnego owłosienia. Laser działa wyłącznie na włosy i cebulki włosowe w określonej fazie wzrostu, dlatego też nie jest możliwe usunięcie wszystkich włosków z danego obszaru w trakcie jednego zabiegu. Należy wykonać serię zabiegów depilacji laserowej, aby pozbyć się całkowicie zbędnego owłosienia z danej partii ciała.

Choć do wykonania zabiegu depilacji laserowej istnieje kilka przeciwwskazań (na przykład nowotwory skóry) to warto pamiętać ot tym, że generalnie rzecz ujmując depilacja z wykorzystaniem lasera jest bezpieczna dla człowieka. Nie wywołuje ona praktycznie żadnego szkodliwego działania, dla człowieka oraz nie powoduje uszkodzeń skóry, ponieważ nie wnika nadmiernie w jej głąb, a wiązka światła laserowego wykorzystywana w trakcie depilacji działa tylko powierzchniowo.