Wykorzystanie miejsca w kuchni

Kiedy do urządzenia jest niewielkie mieszkanie, trzeba myśleć przede wszystkim o tym, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Tyczy się to zwłaszcza kuchni, w której spędza się bardzo dużo czasu i powinna być jak najbardziej funkcjonalna. Pamiętać też trzeba o tym, że w kuchni przechowuje się tez mnóstwo drobnych rzeczy, więc powinny one znaleźć tam swoje miejsce, aby nie zabierać miejsca na blatach. Osiągnięcie tego jest dosyć trudne, dlatego najczęściej w takich przypadkach sięga się po usługi firm oferujących meble do kuchni na wymiar. Pozwala to na zachowanie pełnej kontroli nad projektem i dostosowanie go do własnych potrzeb.

Projektowanie niewielkiej kuchni

kuchenne meble na zamówienieMieszkańcy niewielkich mieszkań doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest urządzenie ich przestrzeni pod kątem funkcjonalności. Podobnie jest z kuchnią. Jest to pomieszczenie, w którym spędza się mnóstwo czasu, powinno więc zapewniać możliwość komfortowej pracy. Decydując się na kuchenne meble na zamówienie, można mieć pełną kontrolę nad tym, jakie one będą. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń. Można je dostosować tak, aby szafki sięgały sufitu, dzięki czemu wykorzysta się zazwyczaj nieużywaną przestrzeń. Warto też zwiększyć liczbę szuflad w szafkach, co pozwala na ich wypełnienie bez zostawiania zbyt dużej ilości wolnego miejsca. Mała kuchnia wymaga także utrzymania mniejszych przestrzeni pomiędzy urządzeniami niż zazwyczaj. Można więc zorganizować ją tak, aby nie było to uciążliwe. Pamiętać trzeba też o tym, aby w szafkach poza wyposażeniem, mogły znaleźć się produkty sypkie lub słoiki, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Odpowiednia ilość miejsca na półkach pozwoli utrzymać blaty w czystości. Jest to bardzo ważne zwłaszcza podczas gotowania, kiedy wszystkie rzeczy na nich zalegające przeszkadzają w wykonywaniu podstawowych czynności. Same blaty powinny być też na wysokości pozwalającej wygodnie kroić czy wałkować bez konieczności pochylania się lub uciążliwego podnoszenia rąk.

Małe kuchnie wymagają stosowania przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań. Dlatego bardzo często projektuje się do nich meble na wymiar. Pozwalają one w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Także ich wewnętrzna budowa podlega wtedy możliwości przeprojektowania tak, aby jak najlepiej dostosować ją do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Pamiętać przy tym trzeba o zabudowie aż do sufitu, optymalnej wysokości blatów i odpowiedniej liczbie szuflad. Mimo wyższej ceny kuchnie takie wytrzymują długie lata i są o wiele bardziej komfortowe niż te, wykorzystujące meble gotowe.