Wydajne skutery elektryczne

 

Zakup e – skutera pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, w porównaniu z korzystania z samochodu. Skuter elektryczny to genialny wynalazek, który pozwala na szybkie przemieszczanie się po zakorkowanym mieście. Użytkując je nie spotkamy się z problemem braku miejsca do zaparkowania. Najlepiej sprawdzają się w centrach dużych miast, które szybko się korkują w godzinach szczytu i trudno przez nie przejechać.

E- skuter dla Ciebie!

stabilny skuter elektryczny - cenaPierwszą podstawową zaletą skuterów elektrycznych jest koszt jazdy – oscylują one w okolicy 2 zł za 100 km. Jest to zdecydowanie mniejszy koszt w porównaniu do skuterów spalinowych. Również koszty naprawy silników spalinowych jest znacznie wyższy niż tych elektrycznych. Ładowanie baterii skutera wcale nie zajmuje dużo czasu. Wybrane modele można naładować już w zaledwie 4 godziny. Jest to optymalny czas, w którym możemy przygotować się do podróży, spotkania lub innej aktywności. skutery elektryczne osiągają zasięg nawet do 130 km. Dzięki temu, spokojnie możemy się przemieszczać na dłuższych dystansach w terenie zabudowanym. Są dostępne w dwóch formach: w sprzedaży detalicznej lub do wypożyczenia na minuty. Stabilny skuter elektryczny – cena waha się od 3 do 4 tys. zł. Koszt wypożyczenia skutera na minuty to około 50 gr za minutę. W pakietach godzinowych i miesięcznych stawki są jeszcze korzystniejsze. Bardzo ciekawą statystyką finansową jest koszt podróżowania takim skuterem. Przeciętny skuter spalinowy potrafi spalić na 100 km nawet 3 litry paliwa, co daje nam kwotę w granicach 15 – 20 zł. Skuter elektryczny zużywa około 3 kWh na 100 kilometrów, co daje koszt 3 – 4 złotych. Taka różnica jest zauważalna i wpływa na korzyść maszyn elektrycznych. Same skutery są dostępne w różnych wariantach, a na rynku pojawiają się coraz więcej firm, które produkują takie maszyny. Ten tren sprawił, że możemy wybierać z coraz większej oferty takich pojazdów. Skutery są traktowane jak motorowery, posiadają ograniczenie do 45 km/h i należy posiadać te same uprawnienia, jak w przypadku prowadzenia motoroweru.

Te maszyny posiadają wiele korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość wygodnego jeżdżenia i parkowania. Możemy poruszać się nimi po drogach publicznych i robić to sprawnie, wygodnie oraz bezpiecznie. Możemy parkować je w dowolnym miejscu i nie potrzebujemy do tego specjalnego parkingu. Skuter elektryczny możemy wypożyczyć lub zakupić na własność. Ich koszt jest porównywalny do skuterów z silnikiem spalinowym. Ich największą korzyścią jest brak emisji szkodliwych spalin.