Wybór organizera na fotel samochodowy

Gdy nasze dziecko jest na tyle duże, że przewozimy je w samochodzie jedynie przodem do kierunku jazdy (czyli zazwyczaj około piętnastego miesiąca jego życia), to zaczyna zachowywać się w samochodzie zupełnie inaczej niż do tej pory. Malutkie dzieci uwielbiają w środkach transportu spać i przeważnie przewożenie ich nie sprawia rodzicom żadnych problemów, jednak większe dzieci są już bardzo ciekawe otaczającego je świata. W jaki sposób sprawić, aby podróż minęłam dziecku szybko i nie stanowiła udręki?

Jaki organizer do samochodu kupić?

duży organizer na siedzenie samochodoweNajlepszym rozwiązaniem, aby umilić dziecku podróż wydaje się zabawienie go. Jak to jednak zrobić? Nie zawsze oprócz osoby kierującej pojazdem i dziecka w samochodzie znajduje się ktoś trzeci, kto będzie z dzieckiem aktywnie spędzał czas. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się duży organizer na siedzenie samochodowe. To dzięki takiemu przedmiotowi wielu rodziców może bez obaw jeździć z dziećmi nawet w dość długie trasy. Dobry organizer będzie cechował się nie tylko dużym gabarytem. Warto zwrócić uwagę na to, ile posiada kieszeń i jak zostały one na nim rozmieszczone. Dobrze, jeśli możemy do organizera włożyć wszystkie ulubione zabawki naszej pociechy. Istnieją także modele, które posiadają już wbudowane różnego typu gadżety. To także ciekawa alternatywa. W organizerach możemy spotkać między innym różnego typu tablice interaktywne, grające i migoczące zabawki, proste gry polegające np. na przesuwaniu pewnych elementów w wyznaczone miejsce. Niektóre z organizerów posiadają ponadto specjalne kieszenie, w których można przewozić bezpiecznie tablet. Wprawdzie osobiście nie uważam, że dziecko powinno bawić się tego typu sprzętem elektronicznym, jednak muszę przyznać, że jego użytkowania przez maluchy w samochodzie sprawia, że są one zazwyczaj bardzo spokojne. Które dziecko nie chciałoby bowiem podczas podróży pooglądać na tablecie ulubionej bajki? Cóż, chyba nawet idealny rodzic dla świętego spokoju od czasu do czasu ugina swoje zasady. Plusem organizerów jest także to, że posiadają one specjalne nakładki, które zabezpieczają fotel przed zbrudzeniem. Dzieci bowiem często swoimi butami kopią w siedzenia samochodów. 

Wybór odpowiedniego organizera nie należy do rzeczy najprostszych, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo jego różnych modeli. Najlepiej skupić na praktycznym zastosowaniu takiego sprzętu i sięgnąć po taki egzemplarz, który będzie posiadał nie tylko dużą liczbę dobrej jakości kieszeni oraz dodatkowych gadżetów, ale także matę zapobiegającą budzeniu się fotela samochodowego.