Wybór blatów kuchennych do nowego mieszkania

Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem mieszkanie, które doskonale spełniło moje oczekiwania. Chciałem, żeby nie było zbyt duże, ale jednak wygodne podczas codziennego spędzania w nim czasu. Zależało mi również na jak najlepszym dojeździe do pracy, co również udało mi się uzyskać – zajmuje mi to zaledwie kilkanaście minut. Zanim się jednak wprowadziłem, musiałem kupić meble do wszystkich pomieszczeń. Długo się zastanawiałem nad tym, w jakim stylu urządzić wnętrza.

Urządzanie kuchni – wybór blatów

blaty kuchenne z KrakowaChciałem, aby mieszkanie wyglądało dość nowocześnie – takie surowe oraz minimalistyczne wnętrza najbardziej mi się podobają. W sypialni stanęło więc tylko łóżko, szafa oraz mniejsza szafka, na której ustawiłem lampkę, ponieważ prawie codziennie czytam coś przed snem. Do salonu kupiłem rozkładaną sofę oraz stolik kawowy. Chciałem, aby to pomieszczenie mogło również spełniać funkcję pokoju gościnnego, ponieważ dość często nocuję u siebie przyjaciół czy członków rodziny, którzy przyjeżdżają mnie odwiedzić. Na sam koniec zostawiłem sobie urządzenie pomieszczenia, które jest połączeniem kuchni oraz jadalni. W części jadalnianej stanął rozkładany stół z jasnego drewna oraz proste krzesła. Całe pomieszczenie jest dość małe, postanowiłem więc je nieco optycznie powiększyć poprzez umieszczenie na jednej ze ścian pięknej fototapety. Do kuchni zakupiłem podstawowe sprzęty, jednak to nie wszystko. Były mi potrzebne również blaty kuchenne z Krakowa, których wybór starałem się dobrze przemyśleć. Najbardziej spodobały mi się blaty kamieniopodobne. Taki design kuchni rewelacyjnie współgra z resztą mieszkania oraz pozostałymi elementami tego wnętrza. Wybrałem jasnobrązowe blaty, ponieważ lubię bardzo jasne wnętrza. Jasną kolorystykę ścian oraz mebli staram się przełamać dobrze dobranymi dodatkami o ciemniejszych barwach. Chociaż urządzanie mieszkania zajęło mi dość sporo czasu, jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego.

Wybierając wszystkie elementy do swojego wnętrza starałem się pamiętać, aby wszystko do siebie pasowało. Dzięki temu moje mieszkanie charakteryzuje się spójnym oraz ciekawym stylem. Ciemniejsze podłogi ciekawie kontrastują z jaśniejszymi, pastelowymi ścianami. Do tego meble o jasnych barwach zestawione z ciemniejszymi dodatkami. Dość długo zastanawiałem się podczas dokonywania wszystkich zakupów, jednak warto było – moje nowe mieszkanie jest nie tylko bardzo ładne, ale również funkcjonalne oraz ergonomiczne. Wszyscy zaproszeni goście są zachwyceni wybranym przeze mnie designem.