Wybieramy łóżko dla dwojga

W końcu, po wielu latach, udało nam się doprowadzić do remontu naszej sypialni. Mieszkamy w domu, który otrzymaliśmy w spadku po mojej cioci. Dom jest piękny, ale stary. Krok po kroku odnawialiśmy więc jego kolejne części, sypialnie cały czas odkładając na potem. Teraz jesteśmy w trakcie zmian. Z ciemnego wnętrza zmieniamy sypialnię w jasną, spokojną przestrzeń. Dominować będą ciepłe odcienie brązu i beżu. Wymieniamy też praktycznie wszystkie meble. 

Idealne łóżko do nowej sypialni

łóżka dwuosoboweSypialnie jest miejscem, które powinno być odcięte od reszty pomieszczeń. Pomieszczenie to powinno kojarzyć się tylko i wyłącznie z relaksem i odpoczynkiem, z dala od codzienności. Nasza sypialnia w domu, który dostaliśmy w spadku po mojej cioci, mieści się na poddaszu, jednak urządzona jest w bardzo starym stylu, z dominacją ciężkich, ciemnych, drewnianych mebli. Po wielu latach w końcu doprowadziliśmy do sytuacji, kiedy nasz sypialnia zmienia swoje oblicze. Kolorystyka i oświetlenie mają zbudować klimat sprzyjający odpoczynkowi. Wnętrze, po zmianie kolorów na ścianach zyskało więcej przestrzenności i światła. Wymieniamy też meble. Nadal będą to meble drewniane, ale w bardziej nowoczesnym stylu i w jaśniejszych barwach. Obecnie przeglądamy gdzie się da łóżka dwuosobowe w celu znalezienia idealnego do naszej sypialni. Długo zastanawialiśmy się, jak ma ono wyglądać i ku naszemu zaskoczeniu wybierzemy chyba takie, które w ogóle nie było w planach, a mianowicie łóżko z baldachimem. Byliśmy niedawno w sklepie meblowym i spodobała nam się aranżacja właśnie z takim łóżkiem. Mi, dodatkowo, podoba się pomysł, że mogę przesłonić łóżko delikatną firanką, co między innymi zabezpieczy mnie nocą przed komarami. Szukamy jeszcze łóżka w oczekiwanych przez nas rozmiarach. Uznaliśmy bowiem, że łóżko w sypialni powinno być bardzo duże, tak, żeby każdy miał swobodę. Jeżeli w sklepach nie znajdziemy takiego łóżka, które w stu procentach spełni nasze oczekiwanie, to udamy się pewnie do jakiegoś stolarza, żeby wykonał dla nas łóżko na indywidualne zamówienie. Potem pozostanie nam tylko dobrać odpowiedni materac, aby każdemu wygodnie się spało.

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, przygotowuje nas bowiem na kolejny dzień, pozwalając wypocząć. Warto więc zadbać o to, aby stworzyć w sypialni odpowiednią atmosferę. Ważne więc będą kolory na ścianach, meble, dodatki oraz przede wszystkim łózko. Ważna jest na przykład jego wielkość. Dla par idealnie sprawdzą się duże łoża małżeńskie.