Warszawskie metody grawerowania laserowego

Metody grawerowanie złota są różne, w zależności od specyfiki biżuterii. Zazwyczaj dość popularną metodą było wykonywanie grawera chemicznie, przy pomocy preparatów. Na szczęście jubilerzy szybko odeszli od tej metody poznając grawerowanie laserem. Nie zmienia ono koloru złota, co jest bardzo ważne. Każdy chemik wie, że złoto może zmienić swoją barwę. Jubilerzy obawiają się tego, aby uniknąć spadku ceny. Szczególnie w Warszawie rozwijane są takie metody, ponieważ specjaliści ze stolicy mają dostęp do ciągłych szkoleń.

Nowe metody grawerowania złota w Warszawie

grawerowanie laserowe w złocie - warszawaJubilerstwo bardzo się zmodernizowało w przeciągu ostatniej dekady. Metody chemiczne powoli odchodzą w zapomnienie. Cięcie laserowe jest popularne, ponieważ nie zmienia właściwości chemicznych złota. Złoto o zmienionej barwie traci swoją wartość, natomiast grawer ręczny może być niedokładny. Metoda laserowa całkowicie rozwiązała te problemy, przez co jubilerzy w szybszy sposób wykonują dokładniejsze prace. Jeśli przyjrzymy się miastom, których jubilerzy wprowadzili grawerowanie laserowe w złocie – warszawa otrzyma pierwsze miejsce. Specjaliści z Warszawy pierwsi przekonali się do takich rozwiązań, a na dodatek mają najwyższy poziom przeszkolenia. W grawerowaniu laserowym niesamowicie znaczące jest oprogramowanie lasera. Przed skorzystaniem z usługi należy sprawdzić, czy jubiler ma odpowiedni certyfikat. Biżuteria, którą oddajemy do grawerowania, jest zazwyczaj na tyle cenna, że nie chcemy jej zniszczyć. Jubiler posiadający certyfikat nie będzie miał problemu z zaciętym oprogramowaniem. Przy cięciu laserowym nie może pojawić się żadna niepotrzebna rysa np. na obrączce lub kolczyku. Aby tego uniknąć, należy poddać regulacji wiązkę lasera, a także temperaturę, która oddziałuje na złoto. Jeśli specjalista przed pracą korzysta z odrobiny preparatu, to nie powinniśmy się martwić. To nie jest typowy środek chemiczny, jednak utrwalacz, który pomoże wiązce lasera wygrawerować odpowiedni kształt. Cena grawerowania laserowego nie powinna różnić się od metody ręcznej, ponieważ mimo zastosowania wysokiej technologii proces jest o wiele krótszy, przez co jubiler może wygrawerować jednego dnia więcej przedmiotów.

Praca przy pomocy lasera jest o wiele łatwiejsza dla jubilera, a uzyskane efekty są wyższej jakości. Klient, który skorzystał z usługi, nie będzie narzekał na niedokładność. Wspomniałem o tym, że jubiler może wykonać o wiele więcej prac jednego dnia. Profesjonalny laser może pracować jednocześnie z kilkoma przedmiotami, a cala praca operatora polega na zrobieniu projektu. Trzeba mieć wiedzę i odpowiedni poziom przeszkolenia, ponieważ wykonanie projektu 3D to poważne przedsięwzięcie