Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem

 

Polska to jeden z tych krajów europejskich, który ma dostęp do morza. Na północy kraju znajduje się wiele miejscowości nadmorskich, które co roku cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Można wśród nich znaleźć duże nadmorskie miasta portowe takie jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Świnoujście i wiele innych. Oczywiście jest też sporo małych miejscowości, które liczą kilkaset mieszkańców – są to miejscowości typowo turystyczne, które ożywają latem, a zamierają zimą (poza sezonem).

Atrakcje dla dzieci w nadmorskich hotelach

niezapomniane wakacje nad morzem z dzieckiemWiele dzieci marzy o tym, by spędzić wakacje właśnie nad morzem. Z pewnością warto to marzenie spełnić. Pomimo tego, że pogoda nad Morzem Bałtyckim może być kapryśna, to wcale nie oznacza, że będzie nudno. Każdy powinien przynajmniej raz w życiu pojechać nad polskie morze, aby skosztować pysznych świeżych ryb, zażyć morskiej kąpieli i wybrać się na poranne wdychanie jodu. Czyste powietrze nad polskim morzem to bardzo duża zaleta. Zwłaszcza mieszkańcy południowej części kraju i dużych miast wybierają się nad morze całymi rodzinami, aby w końcu móc pooddychać świeżym powietrzem. Najwięcej jodu w powietrzu jest o świcie – dlatego już o 4 rano znajdziemy na brzegu morza pierwszych spacerowiczów. Czym kierować się, wybierając pensjonat, hotel nad polskim morzem? Jeśli mają to być niezapomniane wakacje nad morzem z dzieckiem, to na pewno należy zwrócić uwagę na atrakcje dla dzieci. Już same hotele są w stanie wiele zaoferować – zwłaszcza jeśli pogoda nie będzie dopisywać. Można np. spędzić czas na hotelowym basenie czy w strefie gier. Na terenie wielu hoteli znajdują się pomieszczenia z piłkarzykami, bilardem i innymi grami, z których mogą korzystać nie tylko dzieci, ale też dorośli. Na pewno warto sprawdzić, jaka jest odległość hotelu od morza. Im bliżej tym lepiej, bo jak wiadomo, dzieci często nie przepadają za długimi wędrówkami. Do hotelu można przyjechać oczywiście własnym samochodem, ale wtedy przyda się miejsce parkingowe. Większość hoteli w cenie pobytu oferuje miejsce postojowe dla samochodów gości. Na pewno jest to duże udogodnienie, bo nie trzeba szukać wolnych i bezpłatnych miejsc w okolicach hotelu.

Jeżeli zabieramy ze sobą dzieci, to warto się upewnić, czy na terenie ośrodka wypoczynkowego znajduje się plac zabaw. Dzieci bardzo chętnie spędzają czas na placach zabaw – zwłaszcza jeśli są dobrze wyposażone. Latem hotelowe place zabaw mają do zaoferowania nie tylko zjeżdżalnie, huśtawki, koniki, piaskownice, ale również trampoliny i znacznie więcej atrakcji dla najmłodszych gości.