Usuwanie zmian naczynkowych na skórze

Niewiele kobiet może się cieszyć nieskazitelną cerą, wolną od wyprysków i problemów kosmetycznych. Większość z nas boryka się z rozszerzonymi porami i naczynkami, suchą, lub tłustą skórą w strefie T, czy licznymi wypryskami i zmianami wymagającymi specjalistycznej pomocy. Nie zawsze wystarczy dobry krem, czy wizyta u dermatologa, bo nasz problem wymaga podjęcia bardziej inwazyjnego podejścia, ponieważ znajduje się głęboko pod skórą.

Czym są naczyniaki?

usuwanie naczyniakówSą to inaczej znamiona naczyniowe, które powstają na skórze, posiadającej pewne zaburzenia w układzie krwionośnym powodującym niewłaściwe rozszerzanie się naczynek. W wyniku tego procesu na twarzy pojawiają się widoczne czerwone plamy, poprzecinane licznymi naczyniami krwionośnymi. Efekt ten może być uwarunkowany genetycznie, klimatycznie, lub chorobowo. Na geny nie mamy wpływu, dlatego konieczne jest leczeni, przed nagłą zmianą temperatur też ciężko się obronić, szczególnie w okresie jesienno zimowym, a choroba wpływa na nas wbrew naszej woli. Jeżeli drogeryjne, lub apteczne kremy nam nie pomagają, to konieczna będzie wizyta u dermatologa, który doradzi najlepszy sposób walki z pojawiającymi się naczynkami. Czasem wystarczy specjalistyczny krem i parę wizyt u kosmetyczki, jednak może być też konieczne usuwanie naczyniaków za pomocą lasera. Zabieg ten jest bezbolesny i polega na wprowadzeniu wiązki lasera pod skórę, w miejsce rozszerzonego naczynka. Jeżeli stosowanie kremów, maseczek i peelingów nie pomaga na nasz problem, to laser jest naszym jedynym ratunkiem. Jest to dość kosztowny zabieg, ale skuteczny w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach. Aby nie dopuścić do pojawienia się naczyniaków, ważna jest właściwa profilaktyka w postaci odpowiednich kremów silnie skoncentrowanych z rutyną i witaminą C, oraz właściwa dieta bogata w warzywa i owoce. Bardzo ważne przy takiej skórze, jest właściwe nawadnianie organizmu, ponieważ sucha skóra sprzyja pękaniu naczynek, oraz pojawianiu się charakterystycznych, zaczerwienionych plam na skórze twarzy.

Zabieg usuwania rozszerzonych naczynek, jest przeprowadzany po wstępnej konsultacji dermatologicznej w salonie kosmetycznym. Na jej podstawie kosmetyczka dobiera właściwa kurację, którą trzeba zastosować po zabiegu, oraz moc lasera, który zostanie wprowadzony pod powierzchnię naskórka. Cena zabiegu waha się od dwustu do nawet ośmiuset złotych i zależy od powierzchni skóry, na której występują naczyniaki podlegające usunięciu. Po laserowym usuwaniu, nie należy eksponować skóry na promienie słoneczne.