Uprawa marihuany in-door i out-door

 

Najwięcej THC, a więc narkotycznego związku konopi, znajduje się w kwiatostanach roślin żeńskich. To właśnie dlatego genetycznie modyfikuje się nasiona konopi i feminizuje je – po to, by z takich nasion uzyskać osobniki żeńskie, które będą produkować kwiatostany. W zależności od gatunku wybranego przez klienta, można uzyskiwać różne wielkości plonów i w różnych porach roku. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że taka uprawa nie jest legalna w naszym kraju.

Różne odmiany nasion marihuany

regularne nasiona marihuanyMożliwe jest jednak kupienie nasion i posiadanie ich w państwach, gdzie jest to dozwolone. I całkiem sporo osób się na to decyduje – tym bardziej, że w Polsce płacą za nasiona konopi zdecydowanie mniej niż na Zachodzie. O właściwościach marihuany powstało już wiele książek. Nie da się ukryć, że jest ona używana w medycynie ludzkiej i to nie od dziś. I wcale nie używa się tylko olejku CBD jako suplementu, ale przede wszystkim THC, które ma olbrzymie właściwości przeciwbólowe, a dodatkowo pozytywnie wpływa na nastrój. Dla osób leczonych paliatywnie (np. z nowotworami, które nie poddają się chemioterapii), terapia przy pomocy marihuany może okazać się zbawienna. Hybrydy gatunków Sativa i Indica mają przeróżne nazwy. Jedną z nich jest ostatnio bardzo popularna Amnesia. Jak sama nazwa wskazuje, palenie takiej marihuany powoduje krótkotrwały zanik pamięci. Takie regularne nasiona marihuany wcale nie są drogie. Jedno nasionko kupimy już za kilkanaście złotych. Lepiej jednak nabyć ich więcej, bo wiadomo, że nie każde nasiono będzie w stanie wykiełkować. Marihuanę można hodować w warunkach in-door jak i out-door. Co to oznacza? In-door to uprawa wewnętrzna, a więc w domu, mieszkaniu, pomieszczeniach. Takie odmiany nie potrzebują tak silnego nasłonecznienia, jakie jest na zewnątrz budynków. Radzą sobie doskonale w pomieszczeniach, ale wiadomo, że potrzebują dostępu do słońca. Konopie są roślinami, które lubią słońce. Trudno jest znaleźć odmiany, które będą dobrze sobie radzić w cieniu. Oczywiście zakwitną – ale plony będą wtedy o wiele uboższe.

Uprawa out-door, jak łatwo się domyślić, jest to uprawa poza budynkiem. Takie odmiany najlepiej radzą sobie w nasłonecznionym ogrodzie, a jeszcze lepiej w szklarniach. Kupując nasiona, zawsze trzeba przeczytać, czy odmiana nadaje się do uprawy in-door czy out-door, a może do obu, aby później się nie rozczarować. Poza tym trzeba zapoznać się też z czasem kwitnienia, wielkością plonu, zawartością THC w kwiatostanie (podawana procentowo). Dzięki tym danym wybierzemy idealną roślinę dla siebie.