Tanie wakacyjne obozy językowe

Planowanie wakacji to zwykle nie lada wyzwanie. Często zabieramy się za to jeszcze zimą lub wczesną wiosną. Chcemy wybrać odpowiednie miejsce, dokonać rezerwacji i spokojnie czekać na upragniony urlop. Bywa jednak tak, że z czasem zaczyna brakować nam pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego od pracy czasu. Wydaje nam się, że wszędzie już byliśmy i nic nie wydaje nam się atrakcyjne. Może właśnie to jest moment, aby zaplanować wakacje bardziej ambitnie. Może zwiedzić jakieś trudne do osiągnięcia miejsce albo podczas wyjazdu nauczyć się czegoś zupełnie nowego?

Tanie obozy językowe dla dorosłych i dzieci

tani obóz językowyDoskonałym sposobem na ambitne i ciekawe wakacje jest wyjazd zagraniczny połączony z nauką języka. To jednocześnie odpoczynek i świetna inwestycja w kolejny rok pracy zawodowej. Wrócimy z urlopu wypoczęci, a jednocześnie z płynnym językiem obcym, a może nawet akcentem. I tak wakacje zawsze sporo nas kosztują. Zorganizujmy sobie tani obóz językowy, a nie wyniesie nas on więcej niż nasze coroczne eskapady. Po pierwsze mamy zagwarantowany wyjazd za granicę. Po drugie spotykamy nowych ludzi, którzy mają taki sam cel jak my. Będziemy mieli okazję pozwiedzać ta samo jak na wakacjach. Nie musimy martwić się o zakwaterowanie i wyżywienie. Najważniejsze jednak jest to, że przez cały czas mamy kontakt z lektorami oraz językiem w praktyce. Bywają też obozy, gdzie nie wyjedziemy do innego kraju, ale do lasu czy nad jezioro. Tam w ciszy i skupieniu będą prowadzone intensywne zajęcia językowe przez lektorów. Nie mamy wówczas kontaktu z otoczeniem naturalnie obcojęzycznym, ale być może dla niektórych to zbyt duże wyzwanie i forma intensywnych zajęć w kontrolowanych warunkach będzie lepsza. Obozy językowe to koszt kilkuset złotych aż do kilku tysięcy zależnie od wybranej oferty. Obóz jest tez świetną formą wyjazdu wakacyjnego naszych pociech. Zajęcia podczas tego typu kolonii zorganizowane są w formie zabaw, a to dla dzieci najlepszy sposób nauki. Poza tym poznanie nowych kolegów i koleżanek także jest dla dziecka atrakcją. Zdarza się, że na takich wyjazdach są też dzieci obcojęzyczne, co sprawia, że relacje stają się jeszcze ciekawsze, a nauka intensywniejsza. Zwykle z takich podróży maluchy wracają zadowolone i pełne pozytywnych emocji.

Obóz językowy może być świetną odskocznią od tradycyjnych, czasem nudnych wakacji. Urlop z językiem to okazja do pozwiedzania, wypoczynku, nawiązania nowych relacji i solidnego podszkolenia umiejętności językowych. Dla naszych dzieci to doskonałą okazja na podniesienie swojego poziomu językowego ponad szkolny. Może warto któregoś roku w taki sposób wydać wakacyjne fundusze.