Tajniki działania pomp ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda działają podobnie do lodówek. Odciągają ciepło z powietrza na zewnątrz i cyrkulują przez pętlę wypełnioną czynnikiem chłodniczym. Następnie ciepło z powietrza zewnętrznego przechodzi do sprężarki, która, jak sama nazwa wskazuje, kompresuje ciepło, zwiększając temperaturę. Następnie ciepło przenosi się do wymiennika ciepła, który jest bardzo znaczącą częścią pompy ciepła powietrze-woda.

Energia odnawialna jest wykorzystywana przez pompy ciepła

pompy ciepła w łódzkim do domuWymiennik ciepła przenosi ciepło do rurociągu, który przekazuje je do grzejników lub systemów ogrzewania podłogowego. W systemie pompy ciepła powietrze-woda ciepło jest również wykorzystywane do produkcji ciepłej wody. Istnieją dwa główne typy, z podziałem systemu i monoblok. Pompa ciepła powietrze-woda z podziałem systemu składa się z dwóch jednostek. Jednostka wewnętrzna jest podłączona do wymiennika ciepła, sprężarki i wentylatora zamontowanych na zewnątrz za pomocą czynnika chłodniczego. Ciepło jest pobierane z zewnątrz i przekazywane przez czynnik chłodniczy do jednostki wewnętrznej, która podgrzewa wodę. Monoblokowa pompa ciepła powietrze-woda wykonuje całą pracę na zewnątrz budynku, a gorąca woda jest odprowadzana z powrotem do domowej instalacji wodnej. Pompy ciepła powietrze-woda mają kilka zalet: Są przyjazne dla środowiska i mogą wytwarzać 50% ciepła potrzebnego do ogrzania domu przy użyciu tylko powietrza zewnętrznego. Mogą pracować jako dodatek do podgrzewacza na paliwa kopalne, który jest podstawowym systemem grzewczym. Pompy ciepła w łódzkim do domu mogą być instalowane sprawnie i szybko. Dodatkowo możesz zacząć korzystać z systemu pierwszego dnia instalacji. Pompy ciepła powietrze-woda wykorzystują energię odnawialną i nie wytwarzają emisji gazów cieplarnianych. Pompy ciepła powietrze-woda mogą być instalowane nawet w obszarach, w których gleba jest złej jakości. Z drugiej strony, gruntowa pompa ciepła byłaby niemożliwa do zainstalowania na takiej glebie. Systemy pompy ciepła powietrze-woda są kompaktowe i zwykle nie będzie potrzeby przebudowy domu, ani dokonywania innych, kosztownych operacji.

Układy pomp ciepła powietrze-woda mierzone są w kilowatach (kW). Im większa kW, tym więcej ciepła jest wytwarzane, a modele odpowiednie dla domów zwykle występują w rozmiarach od 5 kW do 14 kW. Pamiętaj jednak, że im lepsza jest izolacja domu, tym mniej energii wydasz na ogrzewanie. Podczas modernizacji domowego systemu ogrzewania powinieneś skorzystać z pomocy eksperta w dziedzinie efektywności energetycznej.