Szybkie porady prawne

Muszę przyznać, że pamięć nigdy nie była moją mocną stroną. Nie mam głowy do żadnych terminów, ani tego typu spraw. Przede wszystkim jestem osobą, która ma dużo zajęć, dlatego czasem niektóre sprawy mi umykają. Tak było również w sprawie zaległego długu, który miałam oddać do windykacji już jakiś czas temu. Kilka dni przed upływem terminu przedawnienia roszczenia trafiłam na dokumenty związane z tą sprawą. Trochę się wystraszyłam, bo musiałam szybko poszukać pomocy.

Rozwiązanie problemu prawnego

Sosnowiec - porady prawne od rękiGdy zorientowałam się, że za kilka dni roszczenie zostanie przedawnione spanikowałam. Przede wszystkim bałam się, że stracę pieniądze. Może nie musiałabym przez to rezygnować z regularnych posiłków, jednak liczyłam, że za te pieniądze córka będzie mogła zapewnić wkład własny w przypadku kredytu mieszkaniowego. Zaczęłam dzwonić po różnego rodzaju kancelariach, jednak wszędzie proponowali mi bardzo odległe terminy. Na szczęście koleżanka uświadomiła mi, że jeżeli chodzi o Sosnowiec – porady prawne od ręki są możliwe. Poleciła mi kancelarię, z której usług sama jakiś czas temu korzystała. Zadzwoniłam tam i przedstawiłam swój problem. Pani, która ze mną rozmawiała zrozumiała powagę sytuacji i obiecała, że postara się znaleźć jakiś termin i oddzwoni. Zadzwoniła już po kilkunastu minutach i powiedziała, że mogę przyjść jeszcze tego samego dnia. Kamień spadł mi z serca, jednak obawiałam się, że sama porada nie wystarczy. Gdy jednak udałam się na miejsce, moje wątpliwości zniknęły. Prawnik, z którym rozmawiałam w pełni zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji. Przede wszystkim poinformował mnie, że trzeba jak najszybciej złożyć odpowiednie dokumenty do sądu, gdyż założenie sprawy przerywa bieg terminu i dzięki temu będziemy mieli szansę przygotować kolejne kroki. Okazało się, że jest w stanie przygotować to pismo już na następny dzień. Byłam pod wrażeniem, bo faktycznie, dostałam potwierdzenie, że pismo zostało już złożone. Bardzo się cieszę, bo bałam się, że szybka i skuteczna pomoc nie będzie możliwa, a okazało się, że wszystko udało się załatwić.

Jestem bardzo zadowolona, że w Sosnowcu można znaleźć kancelarię, która udziela porad prawnych praktycznie od ręki. Dzięki temu, nawet w tak trudnej sytuacji, jak moja, kiedy moje roszczenie było już niemalże przedawnione, udało mi się wszystko zakończyć pomyślnie. Prawnik zadziałał bardzo szybko i co dla mnie bardzo ważne, również skutecznie. Co więcej, porada prawna i wszystkie podjęte przez prawnika czynności prawne, były dostępne w konkurencyjnej cenie.