Szybkie ładowanie samochodów elektrycznych

Ładowanie samochodów elektrycznych nie musi długo trwać. Wszystko jest kwestią tego, jakiej ładowarki używamy do tego celu. Prowadząc stację benzynową lub inne miejsca, z których korzystają kierowcy warto jest zainwestować w słupki do ładowania pojazdów. Jest to technologia, która dopiero wchodzi na polski rynek, jednak można śmiało powiedzieć, że w pojazdach elektrycznych tkwi przyszłość. Słupki do ładowania samochodów elektrycznych mogą być dobrym pomysłem na poszerzenie swojej oferty.

Ładowanie aut elektrycznych przy słupkach

Wielu kierowców samochodów elektrycznych twierdzi, że baza miejsc, w których mogą naładować akumulatory jest zbyt mała. Specjalne słupki do ładowania samochodów elektrycznych to duży plus. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z najnowszej technologii, samochody naszych klientów mogą być ładowane nawet w dwadzieścia minut. Koszt takiego słupka to około trzy tysiące złotych. Mowa tutaj o całościowym koszcie, obejmującym również stworzenie mocnej instalacji elektrycznej o podłączeniu siłowym, z prądem zmiennym. Jaki jest plus posiadania słupków, chociażby na stacji benzynowej? Przede wszystkim szybki zwrot inwestycji. Poza tym klient, który ładuje samochód zazwyczaj kupi dodatkowo kawę lub posiłek, w oczekiwaniu na naładowanie akumulatorów. Zwiększy to nasz zysk. Przeciętny słupek może mieć od czterech, nawet do ośmiu kilowatów mocy. Nawet jeżeli w naszym regionie mało jest samochodów elektrycznych, z pewnością zauważymy dużą ilość aut hybrydowych, które wspomagają się napędem elektrycznym. Firmy zajmujące się sprzedażą takich słupków wykonują również montaż, a także wszelkie pomiaru napięcia i natężenia prądu. Całość musi się zgadzać z projektem. Wymaga tego chociażby bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Takie słupki możemy zamontować również przed naszym sklepem lub innym miejscem, w którym spotykamy się z klientami. Wiele nowoczesnych korporacji wybiera takie rozwiązanie, aby zachęcić swoich klientów do wybierania ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu.

Szczególnie w mniejszych miastach słupki do ładowania pojazdów są rzadkie. Stanowi to niszę dla przedsiębiorców, którzy niewielkim kosztem mogą nabyć produkt, który szybko się zwraca i interesuje wielu ludzi. Nie każdy chce inwestować we własną stację do ładowania, chociażby z powodu braku miejsca do jej przechowywania. Stanowi to kłopot dla osób mieszkających w bloku. Nasze słupki będą się cieszyć dużym zainteresowaniem. Będzie to duży plus wizerunkowy dla naszego przedsiębiorstwa, oznaczający nowoczesność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.chargeup.pl!