Systemy hydroizolacji powierzchni

Czynnością konieczną do wykonania w dzisiejszych czasach przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac wykończeniowych, zwłaszcza w pomieszczeniu łazienkowym, jak również na powierzchniach zewnętrznych, między innymi na tarasach oraz balkonach, a także innych powierzchniach narażonych na kontakt z wodą, konieczne jest zastosowanie systemu hydroizolacji, dzięki której wszelkie powierzchnie zostaną odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem, a także zapewnią większą trwałość materiałów wykończeniowych zastosowanych na danej powierzchni.

Hydroizolacja pod płytki ceramiczne

hydroizolacja pod kafelkiDlatego też każdy fachowiec trudniący się w wykonywaniu prac wykończeniowych na danych powierzchniach, doskonale zna potrzeby każdego klienta, oraz orientuje się w zakresie wykonywania prac polegających na wykonaniu hydroizolacji, zarówno w pomieszczeniach łazienkowych, jak również wielu innych powierzchniach, które mogą mieć kontakt z wodą, lub też zamoczenia tych powierzchni są wręcz oczywiste. Są to powierzchnie takie jak płytki ceramiczne ułożone w łazience, zwłaszcza pod prysznicem, gdzie nie został zastosowany brodzik, celem unowocześnienia wnętrza, oraz stworzenia prestiżowego designu. Tak samo jest w przypadku łazienek z zastosowaną wanną, gdzie woda może przeciekać lub zostać wylana. Hydroizolacja pod kafelki to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia powierzchni, na której płytki ceramiczne mają zostać ułożone. Dlatego też coraz więcej fachowców trudni się także w wykonywaniu czynności hydroizolacji, przed układaniem płytek ceramicznych. Wykonanie procesu hydroizolacji zapewni dłuższą trwałość, a także wytrzymałość płytek ceramicznych, zwłaszcza jeśli powierzchnia pod płytkami wykonana została z betonu. Wówczas woda przeciekająca przez spoiny dylatacyjne, może uszkodzić powierzchnię pod płytkami ceramicznymi, co doprowadzi do odklejania się płytek od powierzchni, a także może być powodem pękania płytek, z racji nierównej powierzchni, wypłukanej przez wodę.

Dlatego też warto zapoznać się z możliwościami oraz sposobami zastosowania systemów hydroizolacji. Na Polskim rynku dostępne są różne rodzaje, a także firmy produkujące te systemy. Hydroizolacje ponadto, mogą składać się z kilku związków chemicznych, jak również wyłącznie z jednego. Warto także zastosować specjalną siatkę wzmacniającą do hydroizolacji, która sprawdzi się oraz znajdzie zastosowanie głównie na wielkich powierzchniach, niemniej jednak na schodach zewnętrznych, warto jest zastosować wyłącznie hydroizolację dwuskładnikową.