Sufity napinane to obecnie prawdziwy krzyk mody

 

W aranżacji i wykańczaniu wnętrz ciągle szuka się nowych rozwiązań, które można zaproponować klientom chcącym wyremontować swój dom czy mieszkanie. Co chwilę powstają nowe pomysły, z których potem korzystają firmy wykonujące prace remontowe. Za pomysłami idą też technologie, które muszą umożliwiać realizację tych pomysłów. Świetnym przykładem mogą tutaj być sufity podwieszane. Jeszcze kilka lat temu jedyną stosowaną technologią w tym zakresie był montaż płyt kartonowo-gipsowych mocowanych do specjalnych profili.

Dzisiaj sufit podwieszany jest napinany

sufity barrisolOd całkiem niedawna coraz większą popularność zdobywa nowa technologia podwieszania sufitów. Chodzi o sufity napinane, które są o wiele praktyczniejsze od coraz mniej modnych płyt kartonowo-gipsowych. Takie sufity nazywa się też lustrzanymi, ponieważ rozciągnięta pod stropem membrana PCV sprawia wrażenie tafli lustra. W każdym razie najpopularniejsze są obecnie napinane sufity Barrisol. Jest to bardzo uznana firma, która produkuje najlepsze materiały do wykonywania tego rodzaju instalacji. Warto jednak poświęcić dłuższą chwilę na to, na czym polega montowanie takich sufitów. Instalację wykonuję się w pewnej odległości od oryginalnego stropu. Całość prac polega na zamontowaniu dookoła specjalnych prowadnic. Następnie do nich montuje się przygotowaną wcześniej pod odpowiedni wymiar membranę wykonaną właśnie z materiału PCV. Folię w trakcie montażu się podgrzewa, dzięki czemu staje się ona rozciągliwa. Montaż jest prosty i nawet w pomieszczeniu o dużej powierzchni porządna ekipa remontowa jest się w stanie wyrobić w ciągu jednego dnia. Natomiast najważniejsze zalety takiego sufitu to przede wszystkim jego zapierający dech w piersiach wygląd. Na folii można nadrukować dowolny rodzaj grafiki. Najpopularniejsze wzory folii to imitacja gwiazd na niebie oraz widok pięknej piaszczystej plaży. Jeśli ktoś ma takie życzenie to na folii może być nadrukowane nawet zdjęcie z wakacji. Wszystko zależy tylko od pomysłu osoby, która zleca zamontowanie takiego sufitu podwieszanego.’

Zainstalowanie sufitu napinanego to w tej chwili najczęściej wybierane rozwiązanie w zakresie podwieszenia sufitu. W tej chwili płyty kartonowo-gipsowe są coraz rzadziej stosowane. Wynika to z tego, że sufit napinany doskonale maskuje nierówności oryginalnego sufitu i wygląda wyjątkowo i oryginalnie. A na dodatek można go pięknie podświetlić za pomocą diod ledowych zamontowanych pod oryginalnym stropem, ale nad instalacją sufitu podwieszanego lustrzanego.