Stylowy zlew z granitu

Projektując swoją kuchnie każdy pragnie, aby wyglądała ona stylowo i elegancko. Odpowiedni dobór sprzętów, szafek oraz dodatków pozwoli na uzyskanie takiego efektu. Ważnym elementem podczas takiego wyboru jest zlew. Oprócz spełniania swoich funkcji może również dodatkowo uatrakcyjniać wnętrze kuchni. Najchętniej wybieranym typem jest zlewozmywak granitowy. Przemawiają za niego takie cechy jak duża wytrzymałość oraz odporność na zarysowania i pęknięcia. Ponadto świetnie prezentują się w każdej kuchni.

Kamienny zlew w kuchni

zlewy z granituTakie zlewy pasują zarówno do stylu klasycznego jak i nowoczesnego. Zlewy z granitu wykonane są z materiału kompozytowego. Jest to mieszanka, której głównym składnikiem jest piasek kwarcowy. Stanowi on aż 80% całego zlewu. Resztę stanowi żywica akrylowa oraz barwniki. Istnieją różne rodzaje zlewów z granitu, a różnica między nimi polega na zawartości procentowej kwarcu. To właśnie jego zawartość i jakość wpływa na wytrzymałość takiego zlewu oraz na jego strukturę. Niektóre zlewozmywaki granitowe są chropowate, a inne gładkie. W sklepach, które specjalizują się sprzedażą akcesoriów do kuchni i łazienki dostępne są zlewy granitowe jednokomorowe z ociekaczem, jednokomorowe bez ociekacza, dwukomorowe lub z komorą pomocniczą. Komora taka jest przydatna podczas mycia warzyw i owoców. Mogą być one podwieszana nad blatem lub wbudowane w szafce kuchennej. Dużą zaletą jest, że często takie zlewy posiadają już wbudowany dozownik na płyn do mycia. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością na wszelkie zarysowania. Trudno jest je uszkodzić nożem lub ciężkim naczyniem, dlatego też nie trzeba się obawiać o ich uszkodzenie podczas codziennego korzystania. Są również odporne na wysoką i niską temperaturę. Również chemiczne środki czyszczące nie wpłyną źle na jego strukturę. Bogata oferta pozwoli na dokładne dopasowanie takiego zlewu do wystroju kuchni. Można je dostać w typowych kolorach takich jak beż, szary lub czarny. Można również postawić na bardziej odważne kolory takie jak czerwony, niebieski lub zielony. Dzięki temu każda kuchnia może uzyskać własny, niepowtarzalny charakter. Dużą zaletą jest to, że granitowe zlewy są łatwe w utrzymaniu czystości. Żeby ją utrzymać wystarczy po każdym użyciu przemyć go gąbką nasączana ciepłą wodą z płynem. Po tej czynności należy wytrzeć go do sucha. Niektóre modele są pokryte specjalną antybakteryjną powłoką. Dzięki tym właściwością granitowy zlew jest inwestycją na lata.

Takie zlewy są coraz częściej kupowane i nie ma się co temu dziwić. Są estetyczne i eleganckie, a dzięki szerokiemu wyborowi kolorystycznemu jesteśmy w stanie dobrać go do wystroju niemal każdej kuchni. Jest to pewny zakup na lata, ponieważ dzięki swojej wytrzymałości przetrwa każde uderzenie w nienaruszonym stanie. Wymagają one odpowiedniej konserwacji, ale nie jest ona bardzo kłopotliwa. Prezentują się one doskonale w każdej kuchni.