Sprzęt do streamowania League of Legends

 

Streamowanie staje się coraz bardziej popularną rozrywką w naszym kraju nie tylko w roli bycia widzem, ale również samym streamerem. Jest to bowiem świetny sposób na to, aby dzielić się z innymi naszymi pasjami, a jeśli uda nam się zdobyć publiczność, zabawa ta może w przyszłości również stać się naszym zawodem. Nim jednak przystąpimy do streamowania powinniśmy kupić do tego celu dobry komputer.

Dobre komputery do streamowania

komputer do streamowania lolaJeszcze kilka lat temu większość z nas wolała stanowczo rolę widza, aniżeli samego streamera. Wówczas streaming dopiero powoli rozkręcał się w naszym kraju, więc czuliśmy się niepewni względem tego, czy i nam udałoby się wybić i coś osiągnąć. Środowisko to było nam bowiem obce, lecz obecnie coraz więcej osób decyduje się streamować swoje granie w gry. Jedną z najpopularniejszych gier do streamowania jest oczywiście League of Legends i choć LOL sam w sobie nie posiada zbyt dużych wymagań sprzętowych bowiem możemy grać w niego już na dobrym kompie biurowym, tak w przypadku streamowania tej gry będzie nam niezbędny lepszy sprzęt i to znacznie lepszy. Komputer do streamowania lola musi zostać zaopatrzony w jak najlepszą kartę graficzną, procesor, ram, ale również chłodzenie. Jeśli chcemy zapewnić naszym widzom rozrywkę lepiej odpuścić sobie granie na sprzęcie, który sprawia, że w teamfightach nasz obraz zaczyna się pokazywać dosłownie poklatkowo. Nie wspominając już o tym, że im lepszy komp tym więcej fpsów co ma ogromne znaczenie w samej rozgrywce podobnie jak niski ping, dlatego oprócz dobrego sprzętu przyda nam się również świetny internet. Komp do streamowania jednak powinien nam zapewniać nie tylko samą płynność rozgrywki na jak najwyższych ustawieniach, ale musi także zapewnić nam bezproblemowe działanie programu do streamowania, ostry obraz z kamerki oraz sam proces streamowania bez żadnych problemów technicznych przy jednoczesnym graniu w grę bez spadku fpsów. Nic zatem dziwnego, że wymagania do tego celu są tak wysokie.

Większość z osób grających zna się co nieco na komputerach, lecz składanie takiego sprzętu pod streaming może nam przysporzyć troszkę problemów. Nie warto zatem ryzykować i modlić się potem o kompatybilność podzespołów zwłaszcza, że możemy w internecie w szybki sposób zamówić gotowego kompa złożonego nie tylko stricte pod samo streamowanie, ale właśnie też pod lola. W takiej sytuacji po prostu płacimy za sprzęt i mamy pewność, że to, co dostaniemy będzie w pełni satysfakcjonowało zarówno nas, jak i naszych widzów.