Smaczne i aromatyczne włoskie kawy

Świat kawy jest niezwykle interesującym tematem. Z roku na rok przybywa nam coraz więcej ludzi zakochanych po uszy w tym wspaniałym surowcu. Skąd jednak czerpać informacje, ciekawostki na temat kawy? Wystarczy porozmawiać w pobliskiej kawiarni z baristą, który posiada szeroką wiedzę i chętnie odpowie na wszystkie nasze pytania. Jestem wielkim miłośnikiem kawy, mam swoją ulubioną kawiarnię i baristę Tomka, który wiele mnie nauczył o kawie.

Kawa dla baristy z podróży do Włoch

smaczna włoska kawa w ziarnachRazem z przyjaciółką  Leną lecimy do Włoch. Zawsze chciałyśmy zobaczyć przepiękne włoskie zabytki, urokliwe miejsca. Idealnym prezentem dla ulubionego baristy Tomka będzie smaczna włoska kawa w ziarnach. Tomek jako barista jest oczywiście wielkim pasjonatem i miłośnikiem kawy. Wiele osób uważa, że włoska kawa nie ma sobie równych. Włoska kawa ziarnista charakteryzuje się wyrazistym smakiem, klasycznymi nutami orzechowo-czekoladowymi i doskonale łączy się z mlekiem. Włoska kultura picia kawy jest niezwykle silna, wszechobecne kawiarnie serwują espresso od rana do wieczora, a kawy mleczne traktuje się tam jak śniadanie. Włoskie kawy mają wielu zwolenników i nic dziwnego, jej charakterystyczny smak przypadł do gustu ludziom na całym świecie. Moim zdaniem to idealny prezent dla kawosza, włoska kawa wysokiej jakości zawsze będzie dobrym wyborem. Dlatego postanowiłam kupić Tomkowi kilka różnych rodzajów kawy ziarnistej. Włoskie kawy ziarniste znakomicie nadają się do przygotowania: cappuccino, latte, latte macchiato czy espresso. Rano zawsze piję espresso, w pracy latte  wieczorem przepyszne cappuccino. Tomek pomógł mi wybrać najlepszy ekspres z młynkiem, Dzięki temu mam codziennie przepyszną kawę. Tomek był bardzo zadowolony z prezentu. Ucieszył się z włoskiej kawy bo uważa, że jest najlepsza na świecie. Przyrządził z niej dla mnie aromatyczne, puszyste cappuccino. Było delikatne,lekko aromatyzowane. Tomek twierdzi, że włoska kawa to nie tylko doskonały smak, lecz także pewien rodzaj sztuki. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą intensywnością smaku i kolorem a także wyglądem.  Najbardziej lubi duże latte macchiato.

Kawę pijemy dla jej niepowtarzalnego smaku, dlatego najlepsza włoska kawa ziarnista oraz mielona to bez wątpienia ta, która najbardziej nam smakuje. Lubię najbardziej kawę o delikatnym i harmonijnym profilu, świetną na wieczorny relaks. Kupuję kawę starannie wyselekcjonowaną i paloną według tradycyjnej włoskiej receptury, co gwarantuje najwyższą jakość, niepowtarzalny styl.