Słoiczki na zioła

 

Prawdziwe panie domu lubią mieć wszystko w odpowiednim porządku. Lubimy mieć puszki do kawy oraz herbaty, ryż i kasze trzymamy w odpowiedniej szafce i wszystko wydaje się być w porządku. Jednak zwykle zostaje nam jeden problem — przyprawy. Trzymanie ich w saszetkach jest mało estetyczne, a na dodatek nietrudno jest wszystko porozsypywać. Jak sobie z tym poradzić? Najlepszym wyjściem będą odpowiednie pojemniki. Istotne jest jednak, by były one odpowiedniej wielkości i by naprawdę ładnie się prezentowały.

Sposób na przechowywanie przypraw

słoiczki na przyprawyJestem młodą kobietą mieszkającą z mężem i dziećmi. Pracuję w domu, a poza tym oczywiście zajmuję się sprzątaniem oraz gotowaniem. Jestem dość pedantyczną osobą, więc nic dziwnego, że lubię gdy wszystko ma swoje miejsce. Trzymam się tej zasady wszędzie, jednak kuchnia to pomieszczenie, w którym szczególnie o wszystko dbam gdyż bardzo lubię gotować. Mam więc posegregowane dodatki do deserów, w lodówce mam skrupulatnie poukładane odpowiednie produkty, w szafce trzymam pieczywo, płatki oraz inne produkty śniadaniowe i tak dalej. Zawsze miałam jednak jeden problem, jakim były przyprawy. Układanie saszetek w szufladach i tak nie ułatwiało znalezienia tego, czego potrzebuję. Musiałam więc znaleźć jakiś sposób, by moje przyprawy były poukładane tak jak inne rzeczy. Zaczęłam więc szukać inspiracji w internecie, gdyż sieć była nieskończona i zawsze znajdowałam w niej rozwiązanie swoich problemów. Nie zawiodłam się, gdyż moja internetowa przyjaciółka poleciła mi słoiczki na przyprawy — są przeźroczyste, więc i tak widać co w nich jest, a jeżeli pragnę jeszcze bardziej ułatwić sobie to zawsze mogę przyczepić do owego słoiczka etykietki z nazwą danej przyprawy. Otrzymałam od niej również adres strony na której mogę owe słoiczki zakupić i byłam wprost zachwycona: były one urocze, w różnych rozmiarach. Mogłam więc wziąć większe na sól i pieprz, oraz mniejsze na kurkumę czy paprykę. Zamówiłam więc te cuda bez wahania. Teraz trzymam przyprawy uporządkowane!

Jeśli lubimy wygodę oraz porządek, to powinniśmy mieć porządek nawet w kuchni. Z kartonami czy butelkami nie jest trudno, wystarczy je ustawić, jednak saszetki z przyprawami potrafią nieźle dać w kość. Warto więc zainwestować w urocze słoiczki, które pozwolą nam trzymać wszystko tak, by bez problemu móc znaleźć cynamon albo jakieś zioła do przyprawienia mięsa. Jest to naprawdę pomocne i warto pokusić się o taki zakup — zobaczymy, że będzie nam o wiele wygodniej, a kuchnia stanie się estetyczna.