Skuteczna terapia systemowa

W ostatnim czasie pojawiło się w moim życiu sporo problemów. Początkowo myślałam, że jest to efekt przemęczenia i większość z nich wyolbrzymiam, jednak rzeczywistość pokazała mi, że tych kłopotów pojawia się coraz więcej – najpierw problemy z pracą, potem z moją nastoletnią córką, kłótnie z partnerem, a także problemy w kontaktach z rodzicami. Coraz częściej czułam, że jestem spięta i zestresowana, a moje samopoczucie ulegało znacznemu obniżeniu. Zaczęłam zastanawiać się nad skorzystaniem z pomocy specjalisty.

Gdzie odbywają się sesje terapeutyczne metodą Hellingera?

polecana terapia systemowa w warszawiePoczątkowo myślałam o pójściu do psychologa, jednak wiedziałam z doświadczenia własnego i innych, że na jakiekolwiek efekty takiej współpracy należy długo czekać, co nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem, gdyż ilość problemów rosła, poziom mojego napięcia i stresu rósł, a dodatkowo obniżał się mój nastrój. Chodziłam smutna i niezadbana. Postanowiłam, że muszę skorzystać z terapii proponowanej przez moją koleżankę. Choć początkowo byłam sceptycznie nastawiona to okazało się, że polecana terapia systemowa w Warszawie doskonale sprawdziła się w moim przypadku. Terapia systemowa to rodzaj terapii grupowej, podczas której możemy poznać podłoże naszego problemu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przyczyn takiego, a nie innego stanu rzeczy nie szuka się w niedawnej przeszłości, a zdecydowanie głębiej. Czasem nawet możemy sięgnąć pamięcią do naszego dzieciństwa. Początkowo krótko opowiadamy o naszych problemach, a następnie członkowie grupy wcielają się w role poszczególnych członków naszej rodziny. Prowadzący ustawia nas w przestrzeni tak, aby to ustawienie odzwierciedlało nasze relacje rodzinne. Powiem szczerze, że nie czułam się najbardziej komfortowo na samym początku sesji, jednak początkowy stres szybko minął, gdyż okazało się, że uczestnicy są naprawdę zaangażowani i ewidentnie chcą mi pomóc w zmaganiach z rzeczywistością! Okazało się, że przyczyną moich problemów jest zaburzona relacja z ojcem, z którym już od czasów nastoletnich się kłóciłam, a w dorosłym życiu nie potrafiliśmy się ze sobą dogadać.

Muszę dodać, że już po pierwszej sesji terapeutycznej wiedziałam, co mogę zrobić, aby poprawić swoje relacje z ojcem, a w związku z tym zacząć powoli układać swoje życie. Teraz już wiem, ze wszystkie nasze problemy mogą wynikać z relacji rodzinnych i staram się dbać o to, aby moje dzieci miały prawidłowe relacje ze mną i moim partnerem. Jestem pewna, że terapia systemowa może sprawdzić się w wielu przypadkach i z pewnością będą ją polecać moim znajomym.