Skuteczna hirudoterapia w Warszawie

Przez całe życie robimy wszystko aby zachować zdrowie i sprawność na długie lata w jak najlepszej formie. Dzisiejsza medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie a więc mamy w tym dobrego sprzymierzeńca, dostęp do fachowej literatury, interesujących nas informacji mamy praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Poza tym różnego rodzaju spotkania, odczyty czy projekty badawcze mające na celu wczesną diagnostykę stanowią doskonała pomoc w walce z dolegliwościami i schorzeniami różnego pochodzenia.

Ile kosztuje terapia pijawkami?

leczenie pijawkami warszawa cenaPoza medycyną tradycyjną doskonałe efekty terapeutyczne osiągnęła również medycyna alternatywna. Świadczy o tym duże zainteresowanie oraz bez przerwy wzrastająca liczba pacjentów zadowolonych z terapii i polecających ją na portalach społecznościowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się hirudoterapia, leczenie pijawkami zyskuje coraz więcej zwolenników. Terapia wywodząca się z medycyny ludowej przetrwała setki lat i ponownie staje się bardzo popularną metodą leczniczą. Jeśli więc interesuje nas leczenie pijawkami warszawa cena jest bardzo atrakcyjna. Tym bardziej że zabiegi te nie są refundowane. Można je wykonać tylko w prywatnych gabinetach i poradniach. Miejsca te są bardzo dobrze wyposażone i przygotowane do przeprowadzania tego typu zabiegów. Pracująca w nich kadra to profesjonalnie wyszkoleni hirudoterapeuci którzy odpowiedzą na wszystkie nasze pytania i zaopiekują się nami podczas zabiegu. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny nie musimy się wiec niczego obawiać. Do jego przeprowadzenia używa się tylko pijawek lekarskich pochodzących ze sterylnych hodowli laboratoryjnych. O czasie jego trwania decydują specjaliści ale zazwyczaj nie przekracza jednej godziny. Nie musimy się do niego specjalnie przygotowywać a po jego zakończeniu możemy spokojnie wrócić do codziennych obowiązków. Zabieg możemy przeprowadzać tylko na zdrowej skórze bez żadnych ran i uszkodzeń. Przed jego rozpoczęciem nie powinniśmy używać żadnych drażniących mydeł czy kosmetyków. Po jego zakończeniu zabezpieczamy miejsce ugryzienia niewielkim opatrunkiem.

Hirudoterapia to zabieg leczniczy mający bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W jego trakcie zostaną dostarczone do naszego organizmu substancje lecznicze o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Ostatnio nawet coraz częściej się mówi o działaniu przeciwnowotworowym co potwierdziły przeprowadzone badania. Tak więc za jakiś czas może się okazać, że będzie to bardzo dobra metoda terapeutyczna w leczeniu schorzeń onkologicznych.