Silnik prądu stałego – zastosowanie

To jeden z najpopularniejszych rodzajów napędu w różnego typu urządzeniach. Z powodzeniem wykorzystywany jest przede wszystkim w trolejbusach, lokomotywach, czy tramwajach. To rozwiązanie zapewnia wysoką efektywność, skuteczny napęd oraz niezawodność. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcyjnym oraz wykorzystaniu odpowiednich materiałów, silniki odznaczają się długą żywotnością, co ma strategiczne znaczenie dla napędów trakcyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu o różnej mocy.

Budowa silnika prądu stałego

nowoczesne silniki prądu stałegoBardzo ważnym, w tym przypadku, jest fakt, iż silniki tego typu mogą działać zamiennie jako silnik mechaniczny lub prądnica, co znacząco przekłada się na funkcjonalność oraz szerokie zastosowanie produktu. Na rynku dostępnych jest wielu producentów, którzy oferują wysokiej jakości, bardzo praktyczne, wytrzymałe oraz wykonane z najwyżej jakości materiałów silniki. W dużym stopniu właśnie to przekłada się na możliwość stosowania silników jako napędu tramwajów, trolejbusów, czy tramwajów. Nowoczesne silniki prądu stałego to bardzo cenione produkty w wielu sektorach, także przemysłu. Przede wszystkim silniki składają się z stojanu z magnesem stałym, wirnika z uzwojeniem twornika, szczotki odpowiedzialnej za dostarczanie prądu do twornika oraz komutatora, czyli pierścienia ze stykami i wyjścia do zasilania. W przypadku wykorzystywania silnika jako prądnicy, energia jest doprowadzana do urządzenia z zewnątrz. Silniki tego typu wykorzystywane są do wytwarzania energii elektrycznej lub przekształcania energii elektrycznej w mechaniczną. W tym drugim wypadku z powodzeniem stosowane są jako napęd wielu urządzeń. Dzięki swojej budowie oraz odpowiedniej technologii, wykazują ogromną skuteczność oraz możliwości eksploatacyjne, co przekłada się na dużą siłę roboczą, niezawodne działanie oraz wszechstronne zastosowanie. Producenci oferują nowoczesne produkty w atrakcyjnej cenie. Silniki dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o potencjał mocy mechanicznej.

To dobrze znany na rynku produkt, który w dalszym ciągu poddawany jest innowacją, których celem jest zwiększenie mocy roboczej, wydajności oraz efektywności maszyn. Przede wszystkim silniki stosowane są jako napęd tramwajów, czy trolejbusów. Mogą być stosowane jako prądnice. W tym przypadku energia dostarcza jest do silnika z zewnątrz. Wykorzystywane także jako urządzenia, które energię elektryczną zamieniają w mechaniczną, stanowiąc tym samym rodzaj skutecznego, bardzo mocnego napędu o dużym potencjale eksploatacyjnym.