Siatka leśna do domu

Dom na obrzeżach lasu miał same plusy. Było tam cicho, spokojnie, powietrze było o wiele czystsze z dala od centrum miasta. Wymarzone miejsce na spokojne mieszkanie i odpoczywanie. Teren był na tyle rozległy, i na tyle oddalony od najbliższych zabudowań, iż nie kłopotałem się szczególnie z jego ogradzaniem, gdyż nie wydawało mi się to szczególnie potrzebne. Niestety, okazało się szybko, że jakiś rodzaj ogrodzenia będzie niestety niezbędny.

Wygodne ogrodzenie do prywatnego domu

siatka ogrodzeniowa leśnaKu mojemu zaskoczeniu, okazało się iż w okolicy jest całkiem sporo dzikich zwierząt. Co gorsza, nie bały się one wejść na posesję, gdzie nieraz potrafiły narobić niemało szkód. Rozkopany ogródek stał się niemal codziennym widokiem, mimo wszystkich prób zabezpieczenia go w jakiś sposób, więc ogrodzenie stało się koniecznością. Na tak duży teren jak moja posesja, koszty postawienia zwykłego drewnianego ogrodzenia czy otoczenia jej stalową siatką byłyby naprawdę duże. Na tyle duże, iż mój budżet po wykończeniu całego domu nie pozwalał na takie wydatki. Podpatrzyłem od sąsiadów natomiast inne rozwiązanie. Otóż większość z nich otaczała siatka ogrodzeniowa leśna o szerokich oczkach. Sąsiad zachwalał je bardzo, wspominając iż całkowicie wystarczały one by całkowicie zablokować okolicznej zwierzynie dojście do posesji. Przy następnym wyjeździe do marketu budowlanego, obejrzałem siatki ogrodzeniowe, chcąc wybrać taką, która będzie najlepiej spełniała swoją funkcję. Siatki te były wykonane z dość grubego tworzywa sztucznego, miały duże oczka, w przeciwieństwie do normalnych stalowych siatek ogrodzeniowych, jakie były stosowane dość powszechnie, i już na pierwszy rzut oka były one wygodniejsze w montażu i lżejsze. Co więcej, cena za metr takiego ogrodzenia była nieporównywalnie mniejsza niż koszt stalowej siatki, więc bez wahania kupiłem wystarczającą ilość by ogrodzić całą posesję, a także zapas, na wypadek ewentualnych napraw. Montaż okazał się wręcz banalnie prosty, nie wymagając więcej wysiłku niż rozwieszenie siatki na słupach wbitych w ziemię, a mała waga siatki okazała się bardzo pomocna.

Mimo wyglądu, okazała się ona solidna i wytrzymała, a już po kilku dniach od jej założenia, problem z okolicznymi zwierzętami wchodzącymi na posesję zniknął całkowicie. Również naprawa siatki, uszkodzonej po starciu z wybitnie upartym zwierzęciem była równie prosta co jej założenie. Siatka była na tyle wielofunkcyjna, iż sprawdziła się również jako ogrodzenie do ogródka, będąc bardzo łatwą do przycięcia i dopasowania wielkości.