Rynek zabawek dla dzieci jest przepełniony mnóstwem produktów przeznaczonych dla maluchów w każdym wieku. Znajdziemy na nim przytulanki, lalki, klocki czy gry edukacyjne. Oczywiście nie wszystkie dostępne pozycje są godne uwagi, bo są lepsze i gorsze zabawki, ale jeżeli chcemy sprawić dziecku wielką radość i uatrakcyjnić mu częste spacery z rodzicami, to można pomyśleć o zakupie samochodziku zasilanego elektrycznie.
Co posiadają samochody z akumulatorem?
Jeszcze jakiś czas temu, bardzo mało dzieci miało elektryczne samochody, którymi mogli się przemieszczać podczas spaceru, gdyż były ciężko dostępne i też dość drogie. Obecnie sytuacja się zmieniła i zabawki tego typu stały się bardziej dostępne nawet dla przeciętnego rodzica. W ofercie wielu sklepów z zabawkami znajdziemy samochody tańsze i droższe różnych firm. Najwięcej trzeba zapłacić za auto na licencji jednego ze znanych producentów motoryzacyjnych, gdyż pojazdy mają wszystkie najważniejsze elementy, łącznie z oznakowaniem producenta. Wyglądają jak małe kopie prawdziwych pojazdów, więc nic dziwnego, że tak się podobają dzieciom. Za taki pojazd trzeba zapłacić nawet ponad tysiąc złotych, ale z pewnością znajdziemy też tańsze modele. Auta na akumulator dla dzieci dwuosobowe z hamulcem świetnie się sprawdzą, jeżeli posiadamy maluchy w podobnym wieku, ponieważ do pojazdu mogą wsiąść dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Oczywiście dostępne są też samochody jednoosobowe, które mają duży i wygodny fotel oraz są nieco węższe. Wszystkie modele mają boczne lusterka, kierownicę z klaksonem czy światła ledowe z przodu i z tyłu, dzięki czemu pojazdy są dobrze widoczne. Można ich używać na spacerze w parku, na alejkach, na placu zabaw czy koło domu. Pojazdy na akumulator dzielą się jeszcze na dwa rodzaje, a mianowicie na klasyczne sedany i terenowe pojazdy. Niskie zawieszenie i małe koła charakteryzują sedany, natomiast duże koła i wysokie zawieszenie są typowe dla aut, które świetnie sobie radzą w najcięższych warunkach.
W każdym samochodzie najważniejsza jest sprawna kierownica, hamulec i pedał gazu, gdyż one odpowiadają za układ sterowniczy. Prowadzenie takiego pojazdu nie jest skomplikowane, ale na pewno wymaga wcześniejszego szkolenia. Maksymalna prędkość z jaką mogą jeździć samochodziki na akumulator, to zaledwie kilka kilometrów na godzinę. W przypadku zakupu dwuosobowego modelu, jedynym problemem dla dzieci może być ustalenie kto będzie nim kierował, ponieważ posiada on tylko jedną kierownicę i pedał gazu.