Różnokolorowe body dla dzieci

Przez dziewięć miesięcy, przyszła mama przygotowuje się do nowej roli. Z zaangażowaniem urządza pokój dla maleństwa, kupuje zabawki i kompletuje niezbędną wyprawkę. Maluchy już od pierwszego dnia życia maluchy potrzebują wielu artykułów, zaczynając od ubranek, a kończąc na produktach do pielęgnacji delikatnej skóry. Jeżeli chodzi o ubieranie, to trzeba pamiętać, aby zakładać dzieciom o jedną warstwę więcej niż my sami.

Z czego są uszyte body dla noworodków?

kolorowe body z długim rękawem dla noworodkaKażde dziecko z pewnością ma przygotowany zestaw ubranek, które będzie nosić w najbliższych dniach, ale też tygodniach. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego nie ma sensu kupować dla nich ubranek z dużym wyprzedzeniem, bo może się okazać, że kiedy będziemy chcieli je założyć, to już będą za małe. Maksymalnie można kupować ubrania w dwóch rozmiarach, dzięki czemu maluch będzie miał co nosić w najbliższych tygodniach, a nawet miesiącach. Przede wszystkim przydadzą się kolorowe body z długim rękawem dla noworodka, ponieważ dzieci szybko marzną. To, że nam jest ciepło, wcale nie oznacza, że tak małemu dziecku także. Takie body sprawdzą się o każdej porze roku poza latem, kiedy bywa naprawdę gorąco. Są one dostępne w wielu kolorach dla dziewczynek i chłopców. Najczęściej spotykane są modele zapinane na skos na zatrzaski, gdyż są praktyczne i można w nie łatwo ubrać maluszka, a potem ściągnąć. Dostępne są też wkładane przez głowę i zapinane w kroku, ale one nie są najlepsze dla noworodków, bo dla nich ubieranie nie należy do przyjemnych czynności. Takie modele sprawdzą się starszych niemowlakach, które pozwalają się bez problemu ubierać. Body są najczęściej uszyte z miękkiej i bezpiecznej bawełny, która jest delikatna w dotyku. Ponadto można je prać w wysokich temperaturach, nawet w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza, dzięki czemu większość bakterii ginie w pralce. Później należy je wyprasować, w celu sterylizacji. Tak przygotowane body są gotowe do użycia. W sklepach z odzieżą dla niemowlaków, dostaniemy body sprzedawane na sztuki i w kompletach po pięć – sześć sztuk.

Kolorowe body są doskonałym ubraniem dla noworodka na każdy dzień. Mogą mieć krótki lub długi rękaw, a nawet być na ramiączkach. Jest to najpraktyczniejsze ubranie dla dziecka, ponieważ pomaga też utrzymywać w odpowiednim miejscu pieluszkę i zabezpiecza malucha przez zawianiem. Nawet starsze dzieci chodzą w body, bo świetnie się sprawdzają na spacerach, kiedy dzieci podniosą rączki do góry i odsłoni się brzuszek. Cena jednej sztuki waha się od dziesięciu do trzydziestu złotych.