Ręczniki na każdą kieszeń

 

Ręczniki to z reguły zakup, do którego nie przywiązujemy zbyt dużej wagi. Okazuje się jednak, że to jaki ręcznik wybierzemy, będzie miało bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Tak naprawdę nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że we włóknach ręczników frotte gromadzi się wilgoć i mikroorganizmy. W związku z tym wycierając się takim ręcznikiem kolejny raz, przenosimy ja na własną skórę.

Jakie ręczniki wybierać?

ręczniki andropolTak naprawdę ręczników jest naprawdę sporo i każdy z nas znajdzie dla siebie model idealny. Okazuje się, że najwięcej osób wybiera właśnie ręczniki frotte, które wcale nie są rozwiązaniem idealnym. Ręczniki te z reguły są grube i ciężkie. Jednak jednocześnie są one tymi, za które zapłacimy najmniej. To właśnie przekonuje najwięcej osób do ich zakupu. Wbrew pozorom lepiej jest wybrać ręczniki np. z mikrofibry, które dodatkowo bardzo szybko wysychają. Poza tym taki ręcznik możemy zabrać ze sobą np. na basen, czy na siłownię i z pewnością sprawdzi on się w takich warunkach idealnie. Ręcznik z mikrofibry bardzo szybko wysycha, a w jego włóknach nie gromadzą się szkodliwe mikroorganizmy. Jeśli szukamy odpowiedniego producenta, który zagwarantuje nam wysoką jakość wyrobów, to ręczniki Andropol będą opcją idealną. Na stronie producenta znajdziemy ręczniki różnego rodzaju. Możemy wybrać zarówno odpowiedni materiał, jak i wielkość, czy kolor danego modelu. Możemy mieć pewność, że wyroby marki Andropol pozytywnie nas zaskoczą i sprawią, że już nigdy nie będziemy chcieli skorzystać z innych ręczników. Za stosunkowo niewielką cenę dostajemy produkt wysokiej jakości, który z pewnością posłuży nam przez długie lata. Naprawdę warto przejrzeć ręczniki, które mamy w swojej szafce i zdecydować się wymienić najstarsze na nieco nowszy i lepszy model. W ręcznikach pomimo prania mogą gromadzić się mikroorganizmy, które podczas wycierania przenosimy na swoje ciało. Później mogą pojawiać się wypryski i inne problemy skórne. Wtedy najczęściej staramy się znaleźć winowajcę, jednak nigdy nie bierzemy pod uwagę tego, że może to być ręcznik.

Wybór ręczników obecnie jest ogromny. Bez problemu znajdziemy różne modele, które z pewnością przypadną nam do gustu. Warto przetestować różne warianty i materiały i zdecydować się na te, które najbardziej nam się spodobały. Powinniśmy jak najczęściej wymieniać ręcznik, którym się wycieramy, ponieważ długie jego używanie może powodować namnażanie szkodliwych bakterii. Warto mieć tego świadomość i decydować się tylko na sprawdzone modele, które są nieco bezpieczniejsze.