Prostokątne kwietniki wiklinowe na kwiaty

Każdego roku gdy przyjdzie wiosna miłośnicy ogrodów myślą o upiększeniu swojej działki i balkonu. Najczęściej do stworzenia roślinnych kompozycji w pojemniku wybierają rośliny jednoroczne lub dwuletnie. Ich dopełnieniem jest ozdobny pojemnik. Ich wybór w sklepach jest ogromny, więc możemy znaleźć pasujące niemal do każdej przestrzeni.

Kompozycje w prostokątnych kwietnikach wiklinowych 

prostokątne kwietniki wiklinoweJeżeli zdecydujemy się na posadzenie kwiatów jednorocznych lub dwuletnich w doniczce, warto zwrócić uwagę na jej wygląd i trwałość. Chociaż to barwne, lecz czasami nawet niewielkie pojemniki na kwiaty odgrywają główną rolę, pojemnik stanowi jego piękne dopełnienie. Na szczęście nie muszą być to zwykłe plastikowe doniczki. W sklepach możemy kupić bardzo zróżnicowane. Mogą być w wielu kolorach oraz kształtach. W ostatnich latach bardzo popularne stały się wiklinowe. Prostokątne kwietniki wiklinowe sprawdzą się za równo do małych i dużych okazów kwiatów. Są bardzo trwałe i lekkie. Polecane są szczególnie do ogrodów rustykalnych i wiejskich, gdyż podkreślają ich swobodny charakter. Wybór odpowiedniego kształtu doniczki, sprawi, że dobrze będą wyglądały także w nowoczesnych ogrodach. Wystarczy stworzyć w nich kompozycję z formowanych kwiatów lub podobnych do tych posadzonych w ogrodzie. Oprócz prostokątnych mogą być kuliste, ale również wiszące i stojące na stelażach. Kolor pojemników z wikliny jest uniwersalny. Sprawdzi się w kompozycji kwiatów niemal o każdej barwie. Dodatkowo jest łatwy w czyszczeniu. Gdy się zabrudzi, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Czasami gdy nie mamy dużo miejsca na balkonie lub ogrodzie możemy wybrać mniejsze. W sklepach internetowych i ogrodniczych możemy znaleźć również takie, które mogą stać na na stole i stanowić piękną ozdobę świąteczną lub letnią.  Największą cechą takich jest trwałość takich stylowych doniczek. W porównaniu do plastikowych nie pękają i mogą służyć w ogrodzie nawet wiele lat. Aby jednak cieszyć się ich widokiem warto dopasować ich kształt do planowanej kompozycji. W prostokątnych najłatwiej stworzyć kompozycję w których większe rośliny posadzone są z tyłu i stanowią tło dla tych mniejszych kwiatów.

Aby stworzyć roślinną kompozycję warto zwrócić uwagę na wygląd i jakość donicy w którą je wsadzimy. To ona stanowi dopełnienie wyglądu kwiatów. Mimo dużego wyboru warto wybrać taką która pasuje do charakteru ogrodu. Wiklinowa mimo rustykalnego charakteru, pasować będzie również do ogrodu nowoczesnego. Wystarczy dobór odpowiednich roślin.