Projekt łazienki a wybór szafek

W łazience można naprawdę stworzyć prawdziwie designerski styl. Niby mała metrażowo przestrzeń, o bardzo ściśle określonej roli acz może mieć różne oblicza. Glamour, retro, modern, art….może nosić znamiona Francji, Włoch, Maroko….wszystko wedle naszych klimatycznych słabości.

A jakie szafki łazienkowe?

szafka pod umywalkę nablatową z mocowaniemMożna postawić na komplety meblowe. Wówczas sięgniemy po spójność i harmonię. Wszystko z jednakowej linii będzie zaspokojeniem dla potrzeby idealnego dopasowania. Często też wybierając uniwersalne wzornictwo i podstawowe kolory czyli biel, czerń i brąz drewna zyskamy na możliwości zmiany tylko dekoracji i odmienna wizja łazienki gotowa. Jeśli jesteśmy bardziej art duchami, to pewnie nie gustujemy w kompletach. Postawmy wówczas na meble współgrające ze sobą, z jakimś motywem przewodnim, elementem wspólnym, ale jednocześnie odmienne od siebie. Obecnie w trendach modowych są umywalki nablatowe, niejednokrotnie w formie misy wykonanej z różnych materiałów. To świetne rozwiązanie, nadające łazience już samą umywalką określony charakter. Do tego wystarczy dobrana szafka pod umywalkę nablatową z mocowaniem i możemy już zdeterminować tymi dwoma elementami całkowicie styl łazienki. Dla przykładu szafka antracytowa z betonowym blatem plus umywalka – misa w czarnym kolorycie i loft, industrialny styl gotowy. Z kolei marmurowy blat, złote odcienie misy i szafka z drewnianymi stylizowanymi frontami to ukłon w stronę glamour stylu. Od funkcjonalnej strony projektu to polecam szafki pod umywalkę z co najmniej dwoma szerokimi szufladami, wysuwanych na zasadach nowoczesnych mechanizmów, z cichym domykiem.Dostępnych na rynku jest szereg ciekawych organizerów do szuflad, które w przypadku łazienki będą praktycznym rozwiązaniem.Możesz posegregować np.: kosmetyki kolorowe, akcesoria do włosów, do paznokci, artykuły higieniczne, szczotki, znależć miejsce na lokówki, suszarki, prostownice etc. Dostęp do ów gadżetów dzięki szufladami jest korzystny, bowiem wszystko jest w zasięgu oczu i dłoni po pełnym wysuwie szuflady. Jeśli nie mamy przestrzennej wyobraźni to sięgnijmy po sprawdzone rozwiązania, projekty chociażby z wnętrzarskich czasopism czy stron internetowych.Mogą dopomóc nam nakreślić własne preferencje i nowoczesne rozwiązanie.

Bawmy się i delektujemy projektowaniem naszego małego M. Dbajmy o szczegóły, śledźmy trendy, ale nie zapomnijmy przy tym o własnych gustach i funkcjonalności. Dobierzmy też właściwe mocowanie szafek, aby równie jak estetycznie było i bezpiecznie.