Profile, które wzmacniają balkony

 

Aby skutecznie chronić balkon przed zniszczeniem, należy zabezpieczyć jego krawędzie. Robi się to na wiele sposobów, a ja opiszę jeden z najlepszych. Za pomocą pewnego dodatku można polepszyć jego wygląd, dodając do niego nutkę nowoczesności oraz ochronić go przed wilgocią, oraz mrozem. Dodam, że ów dodatek jest prosty w montażu i poradzi sobie z nim każdy, kto posiada wiertarkę i wiertło uniwersalne. Można to stosować nie tylko przy balkonach, lecz i parapetach, belkach dachowych oraz we wnętrzu domu, jako część okapu nad kuchenką.

Wzmocnienie balkonu profilem okapowym

profil okapowyBalkony wykonuje się ze specjalnie zbrojonego betonu, często podpieranego przez belki. O ten beton należy dbać, szczególnie jeśli posiadamy kafelki, a balkon nie jest zadaszony. Na jego rogach montuje się profil okapowy, który zabezpiecza płytki przed nadmierną wilgocią. Woda nie ma dostępu do nich, przez co nawet po zamarznięciu unikniemy tzw. efektu rozsadzenia. Profile wykonywane są ze stali nierdzewnej o różnych kolorach. Są powlekane lakierem ochronnym, który nie przepuszcza wody, a dodatkowo zabezpiecza przed rysami i utratą koloru. Montaż profilu okapowego należy zacząć od jego zakupu. Powinieneś wybrać odpowiedni kolor oraz jego właściwości. Najpopularniejszy jest srebrny mat. W zestawie dostaniesz kołki montażowe, które można wkręcać w metal oraz beton. Ustaw profil okapowy tak, aby ściśle przylegał do balkonu oraz posiadał niewielki spad w stronę zewnętrzną. Przewierć delikatnie balkon w miejscach, gdzie profil posiada otwory na śruby. Użyj cieńszego wiertła niż kołki montażowe. Kiedy to zrobisz, wkręć wszystkie śruby w otwory. Dzięki temu beton nie będzie pękał. Zadbaj o to, aby dokładnie przylegał do betonu. Jeśli balkon jest chropowaty, uszczelnij sylikonem. Będzie to skuteczna ochrona przed przedostawaniem się wody oraz zabrudzeń. Wybierając gustowny profil okapowy, Twój balkon zyska wiele walorów wizualnych. Wspomniany srebrny, matowy profil dodaje nowoczesności, zarazem będąc przyjemnym dla oka. Takie same profile stosuje się przy wykończeniu dachu, jako tzw. obróbka. Cel jest taki sam, czyli ochrona przed mrozem i wilgocią. Do parapetów służą podobne profile, jednak są one mniejsze, w celu zachowania estetyki.

Zabezpieczenie balkonu jest ważne. Dzięki temu nie będzie wymagał remontu, nawet przez kilkadziesiąt lat. Beton będzie gładki, ponieważ nie popęka pod wpływem mrozu. Kafelki lub płytki, które na nim ułożysz, będą się mocno trzymać powierzchni. Stosowanie profilu pozwoli poprawić wygląd domu. Warto dodać, że w sklepach budowlanych oferowane profile mają wiele kolorów, można je wybierać w wersji matowej i błyszczącej. Każdy dobierze coś, co będzie zgodne z jego oczekiwaniami i gustem. Montaż jest niezmiernie łatwy.