Profesjonalne szkolenia dress code

Kiedy idziemy do banku, to widzimy elegancko ubranych ludzi, którzy wyróżniają się wysoką kulturą osobistą i nienagannymi manierami. Podobnie jest kiedy przychodzimy do hotelu, w którym pracownicy obsługi klienta służą pomocą i radą na każde zawołanie. Wygląd w pracy zawodowej jest bardzo ważny, ponieważ często jesteśmy po nim oceniani. Znane przysłowie mówi, że jak Cie widzą, tak Cię piszą, więc warto się ubierać odpowiednio do okoliczności.

Czego się nauczymy na szkoleniu z dress code-u?

szkolenia dress codeModa zmieniania się z sezonu na sezon, choć klasyka nigdy nie wychodzi z użycia. Nie każdy zna się na modzie i wie jakie tkaniny i motywy pasują do siebie. Takie osoby często popełniają liczne gafy modowe, które w świecie mediów od razu zostałyby zauważone i skrytykowane. To jak wyglądamy, ma wpływ na sposób postrzegania nas przez innych. Jeżeli agent nieruchomości na spotkanie z klientem przyjdzie ubrany w krótkie spodnie i podkoszulek, to ma niewielkie szanse na sfinalizowanie transakcji, bo nie zostanie potraktowany poważnie. Pewne zawody wymagają ściśle ustalonego dress code-u. Duże firmy mają go jasno ustalone, aby każdy pracownik wiedział jak powinien wyglądać przychodząc do pracy. Szkolenia dress code są organizowane w dużych miastach, przez prywatne firmy szkoleniowe. Celem takiego szkolenia jest zapoznanie i nauczenie uczestników, właściwego ubierania się na każdą okazję. Znajomość zasad łączenia barw i faktur jest bardzo przydatna jeżeli chcemy sami się ubierać. Na szkoleniu uczestnicy poznają tajniki wpływania na opinię innych ludzi przez ubiór, wzbudzania zaufania swoim wyglądem, oraz poznają zasady dobierania zestawów ubrań stosownych na daną okazję. Możemy się bawić modą, ale koniecznie w ramach wyznaczonych zasad, ponieważ wymaga tego dress code. Głównie przydaje się on w kontaktach biznesowych, ale dobrze jest go stosować z relacjach prywatnych, gdyż znacząco podnosi naszą wartość. Alternatywą dla samodzielnego stosowanie zasad dress code-u jest korzystanie z usług stylistki.

Każdy z nas może wziąć udział w takich szkoleniach, gdyż wystarczy się zapisać i dokonać wpłaty na określoną kwotę. Szkolenie trwa najczęściej weekend, po którym każdy uczestnik dostaje dyplom ukończenie kursu. Odbywają się one w formie wykładów, prowadzonych ćwiczeń praktycznych, oraz wyświetlanych projektów. Wiedza z zakresu deess code-u jest niezbędna dla osób postawionych na wysokich stanowiskach w bankach, instytucjach państwowych, czy w spółkach. Ubiór powinien być spójny z pełnioną funkcją i charakterem.