Pracownicy z Bangladeszu w budownictwie

Niedobór odpowiedniej ilości pracowników to duży problem w budownictwie. Brak ludzi i wysokie wymagania zarobkowe sprawiają, że pracodawcy coraz częściej sięgają po zagranicznych pracowników, którzy chętnie podejmą pracę w naszym kraju i załatają dziury na tym rynku pracy. Obecnie kusi się ofertami pracy nie tylko obywateli krajów ościennych, ale sięga się znacznie dalej, nawet do najbardziej wysuniętych krajów Azji takich jak Indie czy Bangladesz.

Doceniani pracownicy z Bangladeszu na budowie

pracownik z bangladeszuBangladesz to kraj położony w bezpośrednim sąsiedztwie Indii, który podobnie jak one jest bardzo mocno zaludniony. Wysokie zaludnienie wpływa na brak miejsc pracy w tym kraju, dlatego wielu obywateli chcących zarobić na jedzenie dla swoich rodzin decyduje się na opuszczenie tego kraju i skorzystanie z ofert pracy gdzie indziej. Polska jak na tamtejsze standardy jest bardzo ciekawym rynkiem pracy, której tutaj na miejscu nie brakuje. Agencje pracy pośredniczą w sprowadzeniu pracowników tego kraju i zatrudnieniu ich na budowach. Nauczony pracy pracownik z Bangladeszu pracuje dużo i przykłada do swojej tego ogromne zaangażowanie. Być może jest to powodem tego, że w ich kraju taka forma pracy jest na porządku dziennym, ale dzięki temu polscy pracodawcy są z nich bardzo zadowoleni. Sprowadzenie pracownika z Bangladeszu nie jest wcale trudne, gdyż pośredniczą w tym specjalne firmy zajmujące się rynkiem pracy. Zyskują na tym zarówno pracodawcy, którzy nie muszą odbywać podróży, aby znaleźć pracowników oraz sami pracownicy, którzy dzięki pośrednictwu mają na miejscu zapewnione zarówno miejsce pracy, jak i ubezpieczenie i zakwaterowanie. Z reguły sprowadza się na budowę całą grupę ludzi, którzy na czas świadczenia pracy zamieszkują hotele pracownicze. Mają także zapewnione wyżywienie i odpowiednie świadczenia zdrowotne na wypadek niezdolności do pracy na skutek choroby. Dzięki temu mogą korzystać z podobnych świadczeń jak polscy pracownicy, a także mogą liczyć na podobne warunki pracy. Ilość chętnych do pracy w Polsce rośnie lawinowo, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na tym rynku.

Dzięki stałemu rozwojowi budownictwa rynek Polski będzie cały czas atrakcyjny zarówno dla polskich jak i zagranicznych pracowników. Sytuacja pewnej przemiany na rynku sprawia jednak, że zaczyna brakować osób chętnych wykonywać prace fizyczne, gdyż Polacy coraz częściej emigrują zarobkowo za granicę. Korzystają na tym właśnie emigranci z innych krajów, którzy bardzo chętnie takie prace podejmą za konkurencyjną stawkę.