Popularne maseczki z filtrem ffp3

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku osoba nosząca maseczką na ulicy kojarzyła się wyłącznie z wielkimi azjatyckimi miastami, natomiast w Polsce wywoływała pewnego rodzaju sensację, a czasami nawet była powodem drwiących uśmiechów innych przechodniów. Dziś sytuacja zmieniła się o 180 stopni, a noszenie maseczek jest w wielu regionach wręcz obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa i rozporządzeń publikowanych przez stosowne ministerstwa. Jakość maseczek pozostawia jednak wiele do życzenia.

Zalety maseczek z filtrem ffp3

niedrogie maski z filtrem ffp3Chociaż standardowe maseczki nie gwarantuje ochrony przed zakażeniem różnego rodzaju wirusami, to stosunkowo niedrogie maski z filtrem ffp3 mogą już zabezpieczyć nas przed zarażeniem. Maski z filtrami zwykle nie są jednak tak atrakcyjne wizualnie, jak maseczki materiałowe, na których producenci umieszczają różnego rodzaju emblematy, herby klubów sportowych, czy wizerunki bohaterów filmów animowanych, co w efekcie sprawia, że maseczki spełniają bardziej funkcję ozdobną, niż ochronną. Maski z filtrami ffp3 niwelują aż 99,99% zarazków i zanieczyszczeń, dzięki czemu nie mają żadnej konkurencji w postaci maseczek materiałowych. Tak wysoka skuteczność sprawia, że maski tego typu zalecane są służbom medycznym i osobom szczególnie narażonym na zarażenie się szkodliwymi patogenami. Wbrew pozorom, taka ochrona nie wiąże się z dużym wydatkiem i tak naprawdę jest w zasięgu każdego obywatela. W sklepach internetowych bez problemu znajdziemy maseczki w cenie około 25 złotych za sztukę, podczas gdy maseczki bawełniane kosztują zazwyczaj od 8 do 12 złotych. Różnice wynosi więc kilkanaście złotych, ale za tą kwotę de facto kupujemy sobie bezpieczeństwo, które tak naprawdę jest nie do przecenienia. Zwykłe maski nie chronią bowiem przed wirusami, a jedynie przed dotykaniem dłońmi twarzy i roznoszeniem w ten sposób wirusów. Maski z filtrami ffp3 mogą być też użytkowane przez długi czas, a wymianie podlegają jedynie sami filtr, która kosztują raptem kilka złotych i mogą być wymienione w kilka minut.

Chcąc zyskać realną ochronę przed różnego rodzaju wirusami maska z filtrem ffp3 jest jednym z najtańszych rozwiązań dających blisko stuprocentową skuteczność. Maseczki nie wyglądają może zbyt efektownie, ale celem maseczek nie powinna być ozdoba, a ochrona ich użytkowników, a w tym zakresie tego typu maseczki są bezkonkurencyjne. Na początku pandemii koronawirusa dostęp do nich był przez pewien czas mocno ograniczony, ale obecnie ich cena nie jest wygórowana i każdy może kupić tę prostą i skuteczną formę ochrony.