Pianka PUR do ociepleń

Kwestie związane z budowaniem domu często wymagają bardzo dokładnego przewidywania przyszłości. Musimy brać pod uwagę to, że decydując się na jakiś konkretny materiał budowlany może się okazać w przyszłości, że stracimy na ogrzewaniu, prądzie czy innych mediach. Jednym z materiałów tego typu jest styropian, który jest w naszych domach stosowany do ocieplania. Jego wielkim minusem jest jednak to, że styropian wymaga mnóstwa pracy by można było go efektywnie ułożyć. 

Stosowanie pianki do ocieplania 

ocieplanie pianką cennikOcieplanie budynków to kwestia bardzo istotna. Wielu z nas jednak zupełnie tę kwestie bagatelizuje twierdząc, że zimy w naszym kraju są obecnie bardzo delikatne więc nie ma potrzeby by dokładnie ocieplać nasze domy. Od jakiegoś czasu dostępne są jednak materiały, którymi możemy nasz dom nie tylko ocieplić w czasie gdy jest on jeszcze budowany ale możemy również zastosować docieplanie. Materiałem o którym mowa jest pianka poliuretanowa. Można często spotkać się również z innym określeniem tego materiału. Często na taką pianką mówi się skrótowo pianka PUR. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką cennik jest z reguły uzależniony od tego gdzie chcemy taką pianę zastosować. Z reguły bywa tak, że firmy zajmujące się nakładaniem pianki PUR konstruują cennik w oparciu o metry kwadratowe, które mają być pianką pokryte. W przeszłości pianka poliuretanowa mogła być stosowana jedynie do budynków murowanych i nakładano ją na powierzchnie płaskie. Wynikało to w dużej mierze stąd, że początkowo pianka PUR nie była w stanie przylegać do ścian i szybko z nich spływała. Z biegiem lat zaczęto do pianki dodawać różne substancje, które sprawiają że piana może skutecznie do powierzchni pionowych przylegać. Materiał jakim jest pianka poliuretanowa dodatkowo jest w stanie przepuszczać parę wodną. Umożliwia to jednak jeden rodzaj pianki. Chodzi o piankę, która posiada otwartą strukturę. Cząsteczki pary wodnej mogą więc spokojnie przez tę piankę przenikać i dzięki temu nie będą tworzyć się mostki termiczne. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa może świetnie się w ocieplaniu sprawdzić. Niegdyś stosowano ją przede wszystkim w ocieplaniu budynków murowanych. Z biegiem lat zaczęto jednak poprawiać pewne właściwości pianki i efekcie możliwe jest stosowanie jej w budynkach drewnianych. Często słyszy się również o stosowaniu izolacji natryskowych na poddaszach w budynku. Dzięki temu można zapobiegać wydostawaniu się ciepła z tych pomieszczeń, które się bezpośrednio pod poddaszem znajdują.