Od zegarków na łańcuszku po zegarki z drewna

 

Dwudziesty wiek okazał się wielkim przełomem w wielu dziedzinach życia. Rozwój technologii pozwolił na stworzenie bardziej komfortowego życia w najbardziej prozaicznych kwestiach. Weźmy na przykład zegarki. Kiedyś te podręczne były zawieszane na pięknym, złotym łańcuszku i noszono je w kieszeni marynarki lub spodni. Aż ktoś wpadł na pomysł, żeby tarcze umieścić na pasku i nosić zegarki na ręku. Pomysł ten okazał się rewolucyjny i dał początek bardzo dochodowym przedsięwzięciom.

Jakie modele zegarków są teraz najmodniejsze?

drewniane zegarkiHistoria zegarka jest bardzo bogata. Już w starożytności tworzono pierwsze czasomierze, bazujące na cieniu rzucanym przez słońce lub na przesypującym się w klepsydrze piasku. Współczesne zegarki opierają się albo na skomplikowanym mechanizmie zębatych kół albo wykorzystują elektronikę. Nosimy je zazwyczaj na skórzanym lub metalowym pasku. Zdarzają się też wersje plastikowe. Niedawno na rynku pojawiły się drewniane zegarki, które zyskały wielu zwolenników. Bazują ona na standardowych mechanizmach, wykorzystywanych we współczesnych zegarkach, jednak uwagę przyciąga ich nietypowy wygląd. Wykonywane są bowiem z różnych rodzajów drewna, z czego niektóre części wykonywane są ręcznie. Wyglądają jak małe dzieła sztuki, z pięknie zdobionymi, często grawerowanymi tarczami. Producenci zadbali o to, żeby stworzyć kolekcje zarówno bardziej sportowe, jak i eleganckie, pasujące nawet do najbardziej oficjalnych stylizacji. Dostępne są zegarki zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Niektore marki przygotowały również oddzielne modele dedykowane dzieciom. Zegarki z drewna są więc ciekawą alternatywą dla osób ceniących sboie nietypowe rozwiązania. Coraz więcej osób wybiera je jako prezent dla najbliższych. Pakowane są one w piękne, drewniane pudełka, co robi naprawdę spektakularne wrażenie i idealnie nadaje się jako upominek. Cenowo drewniane zegarki wychodzą często taniej, niż metalowe modele. Nie tracą jednak nic na jakości. Jeżeli komuś jednak odpowiadają klasyczne modele, to jest ich coraz więcej w sklepach jubilerskich.

Zegarki na rękę są w dzisiejszych czasach wygodnym narzędziem do kontroli czasu oraz piękną ozdobą. Zazwyczaj, dokonując zakupu, w pierwszej kolejności sugerujemy się wyglądem takiego zegarka. Producenci zaś dbają o to, żeby na każdym kroku nas zaskakiwać. Od jakiegoś czasu, na przykład, dostępne są na rynku zegarki wykonane z drewna, które zyskują coraz więcej zwolenników. Sama idea narzędzia do mierzenia czasu ma bardzo długą tradycję.