Ocieplanie pianką poliuretanową

Często słyszy się o takich problemach, że podczas pierwszej zimy w nowo wybudowanym domu jest bardzo chłodno w jego wnętrzu pomimo faktu, że system odpowiedzialny za ogrzewanie pracuje na pełnych obrotach. W takim momencie sporo osób popełnia ten błąd, że szuka problemu w samym systemie grzewczym. Często jednak winowajcą takiej sytuacji jest nieodpowiednie ocieplenie budynku lub też zupełny jego brak. Warto więc w pierwszej kolejności pomyśleć czy nasze ściany są odpowiednio izolowane przed zimnem z zewnątrz.

Skuteczne izolacje z pianki

izolacje natryskoweGdy tylko wspomni się na temat ocieplania to często automatycznie na myśl przychodzą kwestie związane ze styropianem. Materiał ten przez ostatnie dziesięciolecia wyrobił sobie naprawdę niezłą opinię. Duża jest tu jednak zasługa tego, że po prostu do tej pory nie było dostępnego materiału, który byłby w ocieplaniu skuteczny. Styropian był więc w zasadzie uznawany za rozwiązanie najlepsze bo…było to poniekąd rozwiązanie jedyne jakie było dostępne. Od jakiegoś czasu jednak dość sporo się zmienia w kwestiach dotyczących ogrzewania i ocieplania domów. Szczególnie dużą popularnością i uznaniem zaczynają cieszyć się izolacje natryskowe. Są to metody oparte o natryski z pianki poliuretanowej. Materiał ten jest ludzkości znany od bardzo dawna ale w przeszłości nie było dostępnych metod na jej efektywne nakładanie. Obecnie do tworzenia izolacji natryskowych z pianki PUR stosuje się specjalne agregaty. Pianka poliuretanowa jest więc uwalniana z dyszy pod bardzo dużym ciśnieniem. Chwilę po tym uwolnieniu dochodzi do jej delikatnego rozprężania oraz twardnięcia. Wówczas tworzy się spójna powłoka, która doskonale wypełnia całą powierzchnię na jaką została nałożona. Pianka poliuretanowa jest obecnie dostępna również w takich wersjach, które świetnie przylegają do powierzchni pionowych. Oznacza to więc, że nie musimy już rezygnować z izolacji natryskowych jeśli chcemy ocieplić nasze ściany. Przy użyciu nowoczesnych metod jest to bowiem możliwe.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju znaleźć możemy bardzo łatwo setki firm oferujących usługi dotyczące nakładania pianki poliuretanowej. Firmy te działają w zasadzie na terenie całego kraju mimo tego, że często ich siedziby znajdują się w większych miastach. Izolacje przy użyciu pianki są nie tylko bardzo skuteczne ale również szybkie w nakładaniu. Pianka dodatkowo jest materiałem niepalnym dzięki czemu możemy bez obaw stosować ją nawet w takich miejscach gdzie mogłoby zachodzić realne ryzyko pożaru.