Ocieplane kocyki minky

Dzieci powinno się ubierać zgodnie z porą roku, ale też należy pamiętać, że maluchy do około drugiego roku życia, należy ubierać o jedną warstwę więcej niż mamy na sobie. Szczególnie jeżeli dziecko nie potrafi jeszcze chodzić i jedynie leży w łóżeczku, lub wózku, to poza odzieżą należy pamiętać o właściwym okryciu dziecka. W lecie może to być nawet cienka pieluszka tetrowa, a w zimie dobrze żeby to był kocyk, albo kołderka.

Gdzie kupić ocieplane kocyki do łóżeczka?  

kocyk minky ocieplany do łóżeczkaDziecko powinno mieć inne okrycie w łóżeczku, a inne w wózku, gdyż w pomieszczeniu panuje inna temperatura niż na zewnątrz. Jadąc z dzieckiem na spacer, musimy pamiętać, że maluch musi być ubrany o jedną warstwę więcej niż my i dobrze żeby był przykryty kocykiem dostosowanym do pory roku. Ponieważ dziecko w głębokim wózku się nie rusza, tylko cały czas leży, to łatwiej o wychłodzenie jego ciałka. W ciepłe dni dziecko można przykryć kocykiem bez wypełnienia, w a chłodne dni ocieplanym. W łóżeczku dziecko nie potrzebuje tak grubego okrycia jak na dworze, bo w pomieszczeniu panuje stała temperatura w przedziale pomiędzy dwadzieścia, a dwadzieścia cztery stopnie. W lecie malucha można przykryć samą pieluszką, a w zimie kocykiem z lekkim wypełnieniem. Kocyk minky ocieplany do łóżeczka nadaje się do stosowania w sezonie jesienno zimowym, gdyż jego antyalergiczne wypełnienie z watoliny jest miękkie i dobrze utrzymuje temperaturę. Jeżeli dziecko podrośnie, to kocyk może być matą do zabawy, lub pozostać dodatkowym okryciem. Materiał z jakiego są uszyte, to wysokogatunkowa bawełna, a z drugiej miękkie w dotyku polar minky z małymi wypustkami w kształcie kuleczek. Bawełniana strona jest często pokryta przeróżnymi wzorami, a strona polarowa jest zawsze jednokolorowa. Kocyki możemy kupić w sklepach z artykułami dla dzieci, lub w sklepach internetowych sprzedających ubranka dla dzieci. Oryginalne kocyki minky posiadają liczne certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość, oraz są dopuszczone do kontaktu z dziećmi. 

Ocieplane kocyki posiadają różną gramaturę wypełnienia w zależności od pory roku w jakiej będziemy go używać. Wśród dostępnych wzorów, najczęściej są kupowane w gwiazdki, misie i przeróżne kształty geometryczne. Liczne wypustki na stronie minky, pobudzają doznania sensoryczne malucha, a wzory i barwy na stronie bawełnianej, stymulują jego wzrok. Kocyk do łóżeczka ma nieco większy rozmiar niż ten, którym otulamy malucha w wózeczku. Każdy model doskonale nadaje się na prezent, gdyż jest zapakowany w gustowną folię.