Ochrona oczu dziecka – okulary przeciwsłoneczne z filtrem

 

Jak wiemy, dzieci nigdy nie przestają się poruszać i często bawią się na zewnątrz. A na zewnątrz, szczególnie w ciepłej porze roku mamy do czynienia z intensywnym promieniowaniem słonecznym, które może okazać się niebezpieczne dla zdrowia małych oczu. Warto w tym miejscu trochę o tym opowiedzieć. A mianowicie, jak zadbać o cenny wzrok najmłodszych, szczególnie w czerwcu i lipcu, kiedy intensywność promieniowania ultrafioletowego jest najsilniejsza. Warto stosować okulary przeciwsłoneczne.

Konieczność stosowania okularów przeciwsłonecznych u dzieci

polecane okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtremWskaźnik UV to ilość promieni energetycznych generowanych przez Słońce, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Co więcej, działają one nawet przy pochmurnej pogodzie niezależnie od miejsca, niezależnie od tego, czy spacerujemy po mieście, czy wzdłuż plaży. Oczy naszych dzieci są bardzo wrażliwe i ważne jest, aby je odpowiednio chronić. We współpracy z optykami powstały polecane okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtrem. To rozwiązanie z myślą ochronne oczu. Okulary są dopasowane do oczu maluchów, jeśli chodzi o oprawki oraz soczewki. Oczy dzieci, w przeciwieństwie do oczu ich rodziców, nie są naturalnie chronione przed słońcem. Przed ukończeniem pierwszego roku życia krystaliczna soczewka dziecka jest przezroczysta. Oznacza to, że pozwala promieniom ultrafioletowym przejść do centrum siatkówki. W dodatku małe dzieci nie mają rozwiniętej zdolności mrugania, ani naturalnego odruchu mrużenia i w związku z tym, aby uchronić ich przed jasnym światłem trzeba im zapewnić ochronę w postaci certyfikowanych okularów z filtrem. Potrzebują soczewek, które odfiltrowują sto procent promieniowania UV, spełniając normy jakościowe. W przeciwnym razie szkody poniesione w dzieciństwie skumulują się i mogą spowodować choroby w wieku dorosłym. Warto sugerować się wskaźnikami ochrony a w przypadku dzieci zalecane jest wybranie najwyższych wskaźników ochrony, takich jak kategoria „4” dla niemowląt lub kategoria „3” dla dzieci powyżej szóstego roku życia.

Nadmierna ekspozycja na słońce może powodować oparzenia, przedwczesne starzenie się i inne choroby oczu, takie jak zapalenie rogówki i wczesna zaćma, które rozwijają się, gdy rogówka i soczewka ulegają pogorszeniu. Po wybraniu odpowiednich soczewek zaleca się zainwestować w oprawki, które są wystarczająco duże i dobrze się trzymają. Dziecko musi być w stanie pochylić się i poruszać głową bez wypadania okularów. Dobra para okularów przeciwsłonecznych dla twojego dziecka musi być specjalnie zaprojektowana, aby pasowała do kształtu twarzy i była odporna na promienie słoneczne.