O ważności teczek w pracy inspektora BHP

Pracuję jako inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy. Z racji wykonywanych przeze mnie obowiązków, bardzo przykładam się do posiadania porządku w dokumentach. Dlatego też często zamawiam różnej wielkości teczki, przy których pracuję codziennie. Kiedy pojawiają się inspekcje, muszę wiedzieć, gdzie znajdują się wymagane dokumenty.

Teczki formatu A4 w pracy inspektora

teczka a4Bardzo lubię swoją pracę, ale muszę przyznać, że w dużej mierze skupia się ona na skrupulatności. Wszelkie pomiary i badania stanowisk roboczych trzymam w specjalnie przygotowanej szafce na kluczyk. Nie mogę pozwolić sobie na niedbałość w dokumentacji. Dlatego często składam zamówienia na artykuły biurowe, w których skład wchodzi porządna teczka a4. Jest to format dokumentów, na których w dużej mierze opiera się moja praca. Dlatego taka teczka musi być wytrzymała, mieć miejsce na gruby plik papierów oraz posiadać zapięcie. Jest to szczególnie istotne w przypadku składowania dokumentów z zakończonych szkoleń wstępnych pracowników. Nauczony doświadczeniem, zawsze kompletuje dokumenty sprawdzane przez Państwową Inspekcję Pracy. Wiem też, jak istotna jest dobrze oznaczona teczka a4. Zawsze umieszczam na niej datę przeprowadzonych badań, które zlecam zaprzyjaźnionej firmie. Dokumentacja takich pomiarów ma swój okres ważności, co też zawsze zaznaczam na teczce. Codzienną rutyną jest przejrzenie wszystkich badań i zanotowanie, które niedługo należy powtórzyć. W mojej pracy liczy się też zadbana teczka a4. Wiem z doświadczenia, że chociaż okładka nie jest najważniejsza, to jednak ludzie dużo lepiej odbierają zadbane opakowania. Posiadam też wewnętrzny system identyfikacji teczek. Zielone odpowiadają dokumentom ze szkoleń wstępnych i na konkretne stanowiska, czerwone badaniom laboratoryjnym, a niebieskie zgłoszeniom wypadków. W zakładzie mechanicznym, w którym pracuję, na szczęście nie ma wielu wypadków. Nie zmienia to jednak faktu, że taką awaryjną teczkę muszę posiadać. Posiadam też pomarańczową teczkę na uwagi kierowników zakładu, jakie zmiany chcą wprowadzić. Przy zmianie każdej maszyny wymagane jest zapoznanie się z jej instrukcją użytkowania.

Jestem zadowolony ze swojej pracy. Wymaga jednak skupienia i dbania o porządek w dokumentach. Dlatego cenię sobie proste rozwiązania, jakimi są specjalnie przygotowane teczki. Mam to szczęście, że mój zakład pracy zawsze służy mi pomocą, i pozwala zamawiać potrzebne na teraz artykuły biurowe. Jak na razie każda inspekcja przebiegła pomyślnie. Nie znaleziono żadnych uchybień i zaniedbań.