Nowe oblicze modnych torebek

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie torebki z logo sieciówki było szczytem dobrego smaku i marzeń miastowych modniś. Obecnie sieciówkowe produkty są tak popularne, że na nikim nie robią wrażenia. A na salony wkraczają modne torebki handmade, czyli ręcznie produkowane, zazwyczaj od dobrze rokujących lokalnych projektantów. Są one o tyle atrakcyjne, że zazwyczaj wpisują się w trend fair trade, czyli moralnie odpowiedzialnej mody. Sprawdź, co jeszcze zyskujesz wybierając ręcznie robione torebki i dodatki.

Unikatowe torebki handmade

modna torebka handmadeCoraz częściej mówi się o społecznej, zbiorowej odpowiedzialności za środowisko. Ogrom zmian, jakie musimy wprowadzić do swojego życia, aby zostać eco friendly jest oszałamiająca. Jednak dbałość o planetę to także metoda małych kroczków, od których można zacząć swoją domową, zieloną rewolucję. Mam na myśli zakupy. Chociaż każdy z nas narzeka, że nie ma gdzie chować swoich rzeczy, to kiedy stanie przed szafą, okazuje się, że nie ma się w co ubrać. A wystarczy kupować rozsądnie, aby kupione rzeczy służyły przez wiele lat i nie zalegały na wysypiskach. Dobrym początkiem takiej ekologicznej garderoby będzie rezygnacja z masowo produkowanych akcesoriów i sprawienie, że naszym najbardziej stylowym dodatkiem będzie modna torebka handmade wykonana w całości w duchu fair trade, czyli bez wyzysku najbiedniejszych mieszkańców ziemi. Takie rozwiązanie na pewno pozwoli na długie użytkowanie ze względu na nieporównywalną jakość produkcji ręcznej do torebek szytych na akord w hali produkcyjnej. Ponadto sama świadomość, że jesteśmy w posiadaniu produktu jedynego w swoim rodzaju, sprawi, że chętnie będziemy po niego sięgać nawet, jeśli będzie nam towarzyszyć kolejny sezon. Dodatkowo sięgając po produkty handmade możemy znaleźć wśród nich prawdziwe modowe perełki, które będąę niepowtarzalne i na pewno żadna koleżanka z pracy nie będzie mieć takiej samej torebki. O ile nie kupimy jej w concept store tuż obok biura.

Produkty dobrej jakości, których nie trzeba będzie wyrzucić już po kilku tygodniach można też kupić od polskich producentów, którzy mają butiki w każdym mieście oraz w sieci. Co prawda wówczas nie mamy już gwarancji, że modna torebka handmade, którą mamy jest jedyna w swoim rodzaju, ale na pewno możemy liczyć na dobrą jakość oraz wspierać polską firmę i polskie szwaczki. Dodatkowo cały czas mamy możliwość zakupu produktu od młodego projektanta, który z czasem wypracuje cenioną markę, a my będziemy mogli się chwalić, że nosiliśmy jego torebki zanim stał się modny.