Niezwykłe umiejętności karykaturzystów

O dziecka interesuje się rysunkiem i sama dużo robię w tym zakresie, ale tylko hobbystycznie. Uwielbiam oddawać się własnej twórczości, lubię też oglądać dzieła innych osób. Zawsze analizuje je pod kątem użytej techniki, dzięki temu jestem w stanie wprowadzać zmiany do moich amatorskich rysunków. To, co jest dla mnie największym wyzwaniem, to portret. Nigdy nie miałam do niego cierpliwości, a szczytem moich marzeń jest nauczyć się rysowania portretów.

Jak można zarobić na rysowaniu karykatur

karykaturzystaRysowanie i malowanie zawsze miało dla mnie duże znaczenie. Mocno mnie to odpręża. Jest to moja pasja i pomimo pewnych predyspozycji manualnych, nigdy nie czułam się artystką. Po prostu lubię czasami chwycić za ołówek czy pędzel. Oprócz aktywnego uprawiania sztuki, uwielbiam również podziwiać dzieła innych osób. Największym podziwem darze osoby, które rysują bardzo dobrej jakości portrety. Uchwycenie podobizny na kartce papieru lub płótnie jest bowiem niezwykle trudnym zadanie, wymagającym często lat praktyki. Sama nie miałam do tej pory na tyle cierpliwości, żeby nauczyć się rysowania twarzy innych ludzi. Wśród osób rysujących portrety w największe zdumienie wprawia mnie zawsze karykaturzysta, który nie tylko potrafi oddać podobiznę, ale na dodatek w ciekawy sposób jest w stanie wyeksponować cechy charakterystyczne danej osoby. Bardzo dużo karykaturzystów można spotkać latem na nadmorskich alejkach, między straganami z pamiątkami czy na rynkach większych miast. Rysują oni często od ręki karykatury osób, które na kilkanaście minut siadają przed nimi na krześle. Jest to dla takiego karykaturzysty połączenie pasji z zarobkiem i to dość ciekawym, bo za jeden portret trzeba zapałacić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych- a chętnych nie brakuje. Najbardziej fascynuje fakt, że karykaturzysta bardzo często korzysta z tuszu lub pisaka, co praktycznie zawęża możliwość popełnienia błędu do minimum. Artyści mają jednak tak dużą wprawę, wynikającą z praktyki, że portrety wychodzą zawsze, a klientom raczej nie zdarza się ich nie kupić. Sama mama taki portret w pokoju na ścianie.

W rysunku czy malarstwie najtrudniejszym zadaniem jest chyba wykonywanie portretów, a w szczególności karykatur. Są osoby, które mają tak opanowaną tą umiejętność, że są w stanie w kilkanaście minut stworzyć portret lub karykaturę osoby, która siedzi przed nimi na krześle. Dzięki tej umiejętności są w stanie zarobić niedużym nakładem czasu, całkiem przyzwoite pieniądze, szczególnie w sezonie letnim.