Niezawodne wypraski budowlane

Ostatnimi czasy byłem zajęty wznoszeniem basenu na prywatnej posiadłości klienta. Do tego celu musiałem zorganizować moją ekipę budowlaną, która była bez problemu w stanie wykonać tego typu pracę. Basen miał być dość spory, tak aby swobodnie można było w nim pływać i miał być normalnie wybetonowany, więc wbrew pozorom była to całkiem spora inwestycja, którą trzeba było wykonać z wykorzystaniem odpowiednich sprzętów.

Wykorzystanie wyprasek przy budowie basenu

wypraskiPrzede wszystkim teren był dość podmokły, więc ważne było jego odpowiednie zabezpieczenie w czasie wykonywania wykopu. Do tego celu konieczne było skorzystanie z właściwego sprzętu, który zapobiegał osunięciu się gruntu oraz przedostaniu się wód gruntowych do wykopu. W tym celu wykorzystaliśmy wypraski zgromadzone przez lata w naszej firmie. Są to elementy, które wbija się w ziemie i tworzą one ścianę zapobiegającą osunięciu się gruntu. Jest to niezbędne rozwiązanie przy wszelkiego rodzaju pracach ziemnych. Bez nich grunt ciągle by się osuwał, przez co wykop ciągle by się zapełniał ziemią. Oczywiście w takich warunkach wykonanie pracy nie jest raczej możliwe. Wypraski są więc koniecznym elementem, ważne by były one wysokiej jakości, dzięki czemu wytrzymają one napór gruntu i wód w nim zgromadzonych. Najczęściej wykonywane są one ze stali o wysokiej statyczności, dzięki czemu samo rozwiązanie jest niesamowicie wytrzymałe. Posiadamy w firmie ich dużą ilość oraz specjalny sprzęt do ich montażu. Do tego celu używa się specjalnej maszyny hydraulicznej, która wbija w ziemię wcześniej przygotowane wypraski. Same wypraski nie są zbyt drogie, jednak zakup ich dużej ilości może być całkiem kosztowny, dlatego też należy dopasować ich ilość do wykonywanej pracy. Z ich pomocą całą robotę zrobiliśmy w dość szybkim czasie. Wykonanie basenu zajęło nam zaledwie kilka tygodni łącznie z ciągłym pogłębianiem wykopów, aby uzyskać właściwą głębokość i stabilność gruntu. Najwięcej czasu oczywiście zajęło twardnienie betonu oraz instalacja poszczególnych cegiełek z których wykonana była konstrukcja samego basenu. Efekt końcowy dzięki temu był bardzo ładny.

Wypraski doskonałe sprawdziły się w czasie wznoszenia tego obiektu, gdyż przez cały okres doskonale utrzymywały grunt w jednym miejscu. Do środka nie przedostawały się także wody gruntowe z zewnętrznej strony, dzięki czemu mogliśmy się komfortowo zająć wykonywaniem samej konstrukcji, która pochłonęła dość sporo czasu, gdyż wszystko trzeba było wykonać dokładnie i z uwzględnieniem wodoodporności.